Найважливіше у Божественній Літургії

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Найважливіше у Божественній Літургії

    Центральним і найважливішим моментом Служби Божої є переміна Дарів, тобто хліба і вина, у Тіло і Кров Ісуса Христа. А кінцева мета такої переміни – освячення кожного, хто приймає Євхаристію, прощення гріхів і успадкування Царства Божого.

    Однак дійство переміни не відбувається одразу з приходом вірних у храм. Ми потребуємо такого духовного і тілесного стану, в якому могли би бути найбільш готовим до прийняття Причастя.

    Нам слід готуватись і приготуванням до Євхаристійного дійства є всі молитви, які молимось від початку Літургії.

    Бог не дає нам свої Дари за якусь плату чи винагороду, вони абсолютно безкоштовні і благодатні. Натомість завдання кожного, хто приймає Тіло і Кров Божу, належно прийняти і зберегти Божий подарунок.

    Молитви, псалми, які співаємо від початку Служби Божої, освячують нас, готують до того, що от-от ми станемо учасниками особливої події і вже опісля наше життя не може бути таким, як до цього.

    Промовляючи молитви, ми освячуємось їхньою силою, постійно роздумуємо про велич Божої присутності. Водночас проживаємо заново присутність Ісуса в історії людства – його прихід, навчання, смерть і воскресіння.

    Бо вся Літургія – це і є пережиття приходу Спасителя у наш світ. Ми стаємо очевидцями історії свого спасіння і учасниками її, як і ті, хто дві тисячі років тому жили з Ісусом. А хліб і вино стають Ісусовим Тілом тут і зараз, на кожній Літургії. І це неймовірна чудо, до якого, на жаль, ми нерідко ставимось буденно.

    Жертва Ісусова відбувається щоразу, коли ми збираємось на Службу Божу. Причастя не пригадує і не символізує, воно Є живим Тілом Ісуса, розп’ятого за нас на хресті.

    І всі ті дії, які виконує священослужитель від початку Служби Божої мають своє значення: символізують ті чи інші моменти життя Ісусового.

    Саме тому так важливо бути присутнім на Літургії від початку і аж до завершення. Важливо для нас самих – щоби наповнитись переживанням найважливішої події в історії світу. І не менш важливо – розуміти симолічне значення кожного слова, кожної дії, учасниками яких ми є.

    Надалі ми детально поговоримо про кожну із частин Літургії. І запрошуємо Вас також до перегляду наших відео із пояснення Божественної Літургії.

    Будьмо свідомими християнами!

    Пояснення Літургії: Проскомидія

    Пояснення Літургії: Євангеліє

    Автор: Тетяна Трачук

     

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Учасник команди ДивенСвіт:)

      Коментарі