Чому Господь – не психотерапевт?

Читай також

 • 5 біблійних істин, які допоможуть у час депресії
 • «В тебе слабка віра і тобі треба більше молитися!», або як добити християнина в депресії
 • Ніколи не говоріть цього тим, хто в депресії. А лише це!
    • Чому Господь – не психотерапевт?

     Необхідно розрізняти психічне здоров`я та духовне життя.

     Не існує хвороби, яку Господь не здатен вилікувати. Не існує людини, котру Господь не здатен зцілити.

     Це так. І віруюча людина, яка щодня на своєму життєвому шляху вбачає дію Божого Провидіння, не сумнівається жодної миті. Однак навряд чи вона відмовиться від ліків проти грипу, коли захворіє.

     Те саме стосується і психічного, або ментального здоров`я. Депресія, патологічна тривога і страх, психічні розлади харчової поведінки – ці та інші ментальні захворювання були табуйованими тривалий час. Про них мало говорили, мало лікували, мало виліковували.

     І саме християни, перш за все, повинні розуміти, що допомогти можна тільки тому, хто потребує допомоги. Хто готовий пройти шлях лікування і зцілення, докласти зусиль.

     Чи може Господь уособити психотерапевта? Відповідь – ні. І ось чому:

     1. Бог – це не персона, яку можна побачити людським оком.

     Дві тисячі років тому це було можливо – коли Христос ходив по суші і розмовляв з людьми. Однак навіть тоді Він не займався психотерапією – це була дружба і вчителювання.

     Психотерапія складається з регулярних щотижневих зустрічей між пацієнтом і лікарем, під час яких кваліфікований спеціаліст з досконалим знанням людської психіки намагається допомогти пацієнту зрозуміти себе.

     Психотерапія неможлива без грунтовного знання, досвіду, емпатії та конкретної, прямої розмови.

     Господь – не є психотерапевтом, однак психотерапевт може бути його посередником.

     • Тому, що я хочу діяти, а не ховатися. Тому, що я хочу відчувати здоров`я і стабільність.

     Коли в мене болить зуб, я йду до дентиста. Впевнена, ви робите так само. Коли я відчуваю жар і нездужання, то йду до лікаря. Коли я відчуваю себе нещасливим, то йду до психотерапевта.

     Логічний ряд, чи не так?

     Емоції – це індикатори, які сповіщають, коли щось відбувається. Якщо я відчуваю страх, самотність, раптовий сум, отже, я потребую допомоги та підтримки. Більше того, я заслуговую на це.

     • Господь хоче бачити нас щасливими

     Дратівливість, агресія та знервованість – це те, чим спокушає диявол. Проте людина, що вчинила гріх, або навіть продовжує його чинити – не стає чужою до Бога. Господь завжди радіє нашому наверненню. І дає багато засобів, щоб нам допомогти. Головне – побачити їх і не знехтувати.

     Переклад Ірини Яремчук

      

     Читай також

    • 5 біблійних істин, які допоможуть у час депресії
    • «В тебе слабка віра і тобі треба більше молитися!», або як добити християнина в депресії
    • Ніколи не говоріть цього тим, хто в депресії. А лише це!
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Анонімний читач)    18.01.2019 о 16:38

        Гарна стаття) Мені дуже сподобалась. Хочу сказати з власного досвіду, що одне лише розуміння того, що Господь хоче мені добра, вже багато зробило для мене. Я маю складний характер і часто потрапляю у непрості ситуації, після яких мені важко. Та знаходжу собі розраду, щодня читаючи Біблію малими частинами на цьому сайті. Також звернувся до психотерапевта. Дякую Вам за таку допомогу, бо стаття мені була цікавою і, думаю, дуже корисною.

       • Ірина Кисилевич    10.01.2019 о 12:44

        Звичайно, що Бог помагає руками лікарів, але є випадки, коли Христос може зцілити чудом- не бажано лікування. 1.Є таблетки, які провокують повноту- питайте лікаря про побічну дію. Антидепресанти теж дають повноту. 2.Дуже небажано дівчатам і жінкам, які планують мати дітей пити таблетки для схуднення, припікати ерозію шийки матки, робити конусування шийки матки. 3. Обов’язково звертайте увагу чи психолог сповідує християнські цінності- не порадить жити за законами цього світу!