Навіщо благословляти дім Йорданською водою?

Читай також

 • Побожність і «екстрим» – то різні речі…
 • Це Син мій любий, якого я вподобав…
 • «Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
    • Навіщо благословляти дім Йорданською водою?

     Як підготуватись до Йорданських відвідин, як себе поводити, що робити, і чи є душпастирський візит освяченням домівки?

     Дім – наш захист, місце, де ми переживаємо ключові події свого життя, а також місце зустрічі із Богом. Важливо розуміти, що священник приходить не для того, щоби освятити наш дім, який уже є освячений. Йорданські відвідини не мають на меті освятити домівку, але благословити її Йорданською водою, а практично – священник приходить до своїх парафіян благословити, поділитись святковою радістю, познайомитись, послужити, помолитись спільно.

     Іноді ми наділяємо Йорданську воду якимись мало не магічними якостями. Тому що не розуміємо суті: ствердитись у вірі – це основна мета освячення води, це пригадування події Богоявлення, яке утверджує нас у вірі.

     Важливо розуміти, що підготуватись до Йорданських відвідин – це не лише прибрати домівку, значно важливіше – підготувати своє серце, прийнявши Тіло і Кров Ісуса Христа.

     Йорданська вода є символом очищення. Ісус ввійшов у ці води – і очистив їх. Так і приходить до нас через краплі освяченої води, щоби очистити нас. Йорданська вода не втрачає своїх властивостей, скільки б часу її не зберігали – і це особливий вияв Божої благодаті.

     Прихід священника супроводжує дзвіночок, сповіщаючи, що Бог хоче завітати до нас. І почувши його, ставимо запалену свічку на стіл – символ нашого сімейного життя, Євангеліє, яке свідчить про те, що Бог присутній у цьому домі, воду, яку ми разом освячували.

     З приходом священника –  молимось разом, і ця спільна молитва має дуже важливе значення як свідчення і визнання нашої віри.

     Зазвичай, коли приходить священик ми турбуємось не про те, щоби радо зустріти душпастира, який приносить нам Бога, але про те, як матеріально віддячити. Багато, на жаль, вважають, що священник ходить до наших домівок, щоби зібрати грошей. Але це не так: матеріальні пожертви – це щось, що ми можемо вкласти для розвитку своєї парафії, а не розцінювати як подачку.

     Купання в ополонці – традиція нашого народу, однак вона не має жодного відношення до богослужінь і ні в якому разі не може замінити участі у Службі Божій. Те, що хтось пірне в ополонку, а не прийме Бога у Святих Тайнах, не зможе його освятити.

     В Йорданських відвідинах Бог приходить нас благословити і змінити наше життя на краще. І можливо це лише тоді, коли ми готові Його зустріти і змінюватись.

     Автор: Тетяна Трачук

     За матеріалами: reradio.com.ua

      

     Читай також

    • Побожність і «екстрим» – то різні речі…
    • Це Син мій любий, якого я вподобав…
    • «Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
     • Оціни

      [rating-system-posts]

        

       Про автора

       Тетяна Трачук
       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Вікторія Іроденко    22.01.2019 о 11:01

        Це правда, що священик ходить до наших домівок, щоби зібрати грошей – ці гроші він забирає собі а не вддає на парафію . І ніколи не З приходом священика – молимось разом, і ця спільна молитва має дуже важливе значення як свідчення і визнання нашої віри.

       • Любов    18.01.2019 о 13:58

        Люблю вас Христос ся Хрещає! В мене є просьба до вас в мене важко хвора дочка за кордоном і я прив’язана тут а мама моя в Тернополі дуже не спить ночами Горе Вона моя мама дуже любить іти до храму слухати Отця. Чи є трансляція цілодобова Радіо християнського на Тернопіль. Поможіть мені. Я бюся як риба об лід і ніхто мені не може в цьому помогти. Скажіть яке радіо бо Радіо Марія не має трансляції на Тернопіль

       Leave a Comment