У чому сила батьківського благословення?

Читай також

 • Які уривки із Біблії варто читати з дітьми?
 • Справжня молитва – це відповідь життям на пропозицію змінити життя заради життя!
 • В Івано-Франківську молитимуться за вагітних і подружжя, що не мають дітей
    • У чому сила батьківського благословення?

     Бог дав нам право благословляти усіх, навіть ворогів. Благословляти – це бажати особливого блага конкретній людині. Благословення у своїй суті не є жодним магічним формулюванням і від нього не залежить успіх чи невдача. Батьківське благословення – це вияв радості батьків за рішення своїх дітей, добрих взаємин між поколіннями.

     За Божим задумом на початку свого життя діти вповні залежать від своїх батьків, тому вони мають слухатись їх: “Діти, слухайтеся в Господі батьків ваших, бо це справедливо” (Еф. 6, 1). Батьки займаються вихованням дітей, в тому числі і релігійним. В міру дорослішання міра відповідальності дітей за свої вчинки стає більшою. І тому найголовніше завдання – не керувати життям дітей, але навчити їх приймати правильні самостійні рішення. До часу, коли діти подорослішають, між ними і батьками мають налагодитись зв’язки співпраці. Тут йдеться про те, щоби шанувати батьків, проявляти до них любов, турботу: “Шануй батька свого і матір – це перша заповідь з обітницею: щоб тобі добре було і щоб ти на землі був довголітнім” (Еф. 6, 1) . 

     Шанувати, а не слухатися: у цьому сенс поступового переходу дітей від залежності до самостійності, який, на жаль, дуже часто буває негармонійним. Виникають ситуації, коли або батьки або діти просто керуються власними амбіціями, незважаючи ні на кого, дуже часто виникає питання: у кого більше прав, яке вже в суті своїй неправильне. Неможливо вирішити будь-яку ситуацію тиском.

     Нерідко батьки замість знайти рішення різноголосся зі своїми дітьми шляхом любові та розуміння, використовують метод маніпуляції. Коли уже всі можливі способи змусити дитину діяти так, як вважають за потрібне батьки, не діють, то починається залякування тим, що дитину позбавлять батьківського благословення і тоді хай чинить, як знає.

     Такий метод помилковий і неефективний, він лише погіршить ситуацію. Навіть якщо діти слухаються у цьому випадку – то лише через страх і лише тимчасово. Ось чому так важливо саме мотивувати дітей до правильних вчинків, а не застрашувати їх.

     Тож батьківське благословення – це, по суті, результат виховання і правильної побудови стосунків між двома поколіннями, а не магічна формула чи спосіб маніпулювати життям і вибором своїх чад.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Які уривки із Біблії варто читати з дітьми?
    • Справжня молитва – це відповідь життям на пропозицію змінити життя заради життя!
    • В Івано-Франківську молитимуться за вагітних і подружжя, що не мають дітей
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Феодор    13.01.2020 о 22:52

        Благословення як і прокляття має якесь магічне значення(хочете можете його так і назвати).
        Якщо Ви читаєте Біблію, то знаєте, шо благословення мало велике значення як для дітей так і для батьків.
        Так само як і прокляття теж мало велике значення(2-а царiв 2:23-25).

        23І відійшов він звідти до Бет-Елу. А коли він ішов дорогою, то малі хлопці виходили з того міста й насміхалися з нього, і казали йому: Ходи, лисий! Ходи, лисий!
        24І він обернувся назад і побачив їх, та й прокляв їх Іменем Господнім. І вийшли дві ведмедиці з лісу, і розірвали з них сорок і двоє дітей…
        25А він пішов звідти до гори Кармел, а звідти вернувся до Самарії.

        Слова мають силу і то велику(благословення чи прокляття). Суджу по Біблії та своєму досвіді.
        А Ви сказали, що воно не дуже то і впливає на долю того, кого благословили чи прокляли.
        Не знаю де Ви взяли такі думки і на чому вони у Вас базуються, але точно не на Біблії.
        Ще почитайте Старий(Древній, як де-хто його називає) Завіт і у Вас очі на лоба можуть піти від проклять і кари за них.

        Ось деякі з них:

        Левит 20:9
        Бо кожен чоловік, що прокляне свого батька чи матір свою, буде конче забитий, батька свого чи матір свою він прокляв, кров
        його на ньому!

        Левит 24:11-16
        11І син тієї ізраїльтянки богозневажив Ім’я Господнє, і проклинав. І привели його до Мойсея. А ймення матері його Шеломіт, дочка Діври, з Данового племени.
        12І посадили його під сторожу аж до вияснення через уста Господні.
        13І Господь промовляв до Мойсея, говорячи:
        14Виведи того, що проклинав, поза табір, і покладуть усі, хто чув, свої руки на голову його, і закидає його камінням уся громада.
        15А до Ізраїлевих синів будеш промовляти, говорячи: Кожен чоловік, коли прокляне Бога свого, то понесе він свій гріх.
        16А той, хто богозневажив Господнє Ймення, буде конче забитий, конче укаменує його вся громада; чи приходько, чи тубілець, коли богозневажатиме Ймення Господнє, буде забитий.

        І дуже прошу не говорити, що старий Завіт він є Древнім і не діє, а тепер є Новий завіт і все по інакшому.
        Бо якщо згадувати вже Новий завіт, то вже потрібно буде зсилатись не на Святе Письмо, а на Життя святих, де теж було повно чудес.

        Думаю Ви зрозумієте, що благословення як і прокляття має велике значення, особливо батьківське та людей, які ходять з Богом чи близько з Ним.