Мої діти живуть без шлюбу. Що робити?

Читай також

 • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • «Спланований секс – це добре»
    • Мої діти живуть без шлюбу. Що робити?

     У наш час щораз більше пар обирають собі спосіб спільного життя на віру.

     Разом живуть без шлюбу хлопець і дівчина, розлучені пари. Нерідко діти живуть зі своїми партнерами і батьками під одним дахом.

     Звісно, всі ми розуміємо, що це є конкретний вибір людини. Але як нам, християнам, можна допомогти у такій ситуації, чи можна і чи варто?

     Слід зауважити, що наспавді є різні випадки. До прикладу, якщо двоє людей живуть у цивільному шлюбі і не мають жодних пересторог до того, щоби повінчатись, то таких людей, очевидно, не варто насильно спонукати брати шлюб. Їм найперше треба зустрітись із Богом, а тоді вони зрозуміють, у чому сенс Тайни Подружжя.

     Батькам не варто примушувати брати шлюб дітей, які не розуміють його значення, лише щоби все відбулось “як у людей”. Бо потім саме батьки будуть винні в усіх проблемах дітей. Ні, дорослі люди мають робити свідомі вчинки.

     Інша ситуація, коли двоє людей не мають ніякого шлюбу – ні цивільного, ні церковного. З такими людьми варто говорити про те, що можна би було якось впорядкувати їхнє життя, але ніякі змушування і різкі звертання уваги не можуть бути у таких випадках.

     Бо коли приходимо і відкритим текстом говоримо: що мені не подобається, що ти живеш так, а не інакше, то лише кривдимо. Як багато таких ситуацій, коли батьки через свою радикальну позицію втрачали зв’язок із дітьми на довгі роки.

     Якщо дитина пішла з батьківського дому і живе на віру, то ставитись до неї треба “по-людськи”. Син чи донька й самі розуміють, що такий спосіб життя гріховний, але від того ані батьки, ані Бог не любить його чи її менше.

     Молодь не ідеальна. Така ж як і дорослі, які розлучаються, як богопосвячені, які залишають свій стан. Цькування і будування муру у стосунках не будуть виходом з цієї ситуації. Але однак і заохочення такого стану і прийняття дітей до свого дому не є добрим кроком.

     На жаль, дуже часто вибір вільного способу життя – це результат того, що у релігійному вихованні були якісь проблеми. Можливо, воно було формальним: були відвідини церкви, але не було живої зустрічі з Богом.

     Батькам треба молитись за своїх дітей, щоби вони насамперед зрозуміли цінність Божої присутності у спільному житті чоловіка і жінки, виявляти свою позицію щодо такого вибору дітей, але не вороже, а шануючи їхню свобідну волю.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • «Спланований секс – це добре»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Віктор    26.10.2020 о 23:47

        Цікаво чому Бог виправдав митаря а не фарисея

       • Роман К    23.10.2020 о 23:00

        Серед гріхів в категорії “Чужі гріхи” є такий як “На гріх мовчати”.
        Отці-монахи суворо наказують щоб батьки не підтримували свої дітей, які живуть “на віру” та не дозволяли таке в своєму домі.

       • …якщо двоє людей живуть у цивільному шлюбі і не мають жодних пересторог до того, щоби повінчатись, то таких людей, очевидно, не варто насильно спонукати брати шлюб. Їм найперше треба зустрітись із Богом, а тоді вони зрозуміють, у чому сенс Тайни Подружжя.

        У нас саме так і сталось.

       • Цікаво так – католики пишуть про живу зустріч з Богом :)