Веди мене, Господи, аби я міг бути веденим

Читай також

 • Дівчина із Краматорська нестиме прапор на відкритті СДМ
 • Що маємо зробити, щоби вчинити діла Божі?
 • Пастка лукавого: чому ніколи не варто надіятися лише на себе?
    • Веди мене, Господи, аби я міг бути веденим

     Чи замислювалися Ви коли-небудь над тим, яке велике значення в нашому житті відграє молитва чи Господнє милосердя? Чи думали Ви, що з поміччю віри та щирого покаяння можна змінити хід узвичаєних подій і переналаштуватися на спокій та мир? Будь-хто приходить до таких питань на певному відрізку свого буття, і коли вже цей момент настає, тоді прибуває відчуття внутрішнього неспокою та аналізу всіх своїх попередніх дій, які здаються нам неправильним та неморальними. Книга о. Джорджа В. Косіцького «Боже Милосердя» (Див.: о. Джордж В. Косіцький. Боже Милосердя: відповіді на життєві кризи і проблеми. Івано-Франківськ. Апостол, 2016. 172 с.) дає відповіді на питання душі й серця, на такі внутрішні пориви, які хвилюють і тривожать людську свідомість.

     Автор пильно розглядає питання гріха та причин, які спричинилися до його дії, не обходить осторонь поняття сили покаяння та чуттєвої молитви, ставить запитання: «Як молитися, коли молитися молитвами не виходить?», «Як серед болю і трагедії можна молитися?» (с. 89). Здавалося б, риторичні питання, поклики в порожнечу чи в простір, де відлунюються страхи та сумніви, проте автор знаходить відповіді на них: «Ісус є самим Милосердям і очікує на наш заклик, щоб відповісти милосердям» (с. 89). Отець стверджує, що можна знайти пристанище для своєї зраненої та зболеної душі, лише потрібно відкрити її для Господа та для щирої молитви.

     Отець Джордж розмірковує, що ще не зустрічав людей, які б не мали проблем, оскільки світ переповнений різноманітними тривогами, болями, гнівом, недугами… Цей перелік можна продовжувати безкінечно, і кожен знайде те, що турбує саме його. Мета цієї книги – не перерахувати глобальні кризи суспільства, а навчитися їх долати з допомогою Господа. Книжка насичена питальними реченнями на зразок: «Що мені робити?», «Як мені бути?» та багатьма іншими зворотами, які ми ставимо зазвичай для того, щоб просто озвучити їх, проговорити, і чекаємо полегшення.

     Автор вчить нас шукати відповіді в Божих заповідях, молитвах та проповідях. Насправді, нема ситуацій, які не можна було би вирішити, бо Господь опікується нами. Такі розмірковування отець Джордж підтверджує цитатами зі щоденника святої Фаустини. Її віра в Бога була щирою та безмежною, хоч жінка і не заперечувала своїх слабкостей та сумнівів: «Під кінець першого року новіціату в моїй душі почало смеркатися. Я не відчувала жодної втіхи від молитви, розважання давалося мені з великими зусиллями, мене почав огортати страх. Заглиблююся в себе і не бачу нічого, крім великих злиднів» (с. 20). Такі відчуття священик називає станом «темної ночі», яка, ніби вуаль, заслонює очі й призводить до спустошення та паніки. У такі моменти людина відчуває себе безсилою та стривоженою, їй здається, що виходу з такої ситуації нема, проте автор стверджує, що: «У час справжньої темної ночі Господь працює над нашим очищенням. Він відчиняє найбільші глибини нашого єства, щоб забрати «сміття», про яке ми не знаємо» (с. 17).

     За допомогою цієї книжечки можна навчитися жити, уникаючи не тільки глобальних тривог, а й мізерних прикростей та непорозумінь. Автор вчить шукати корінь проблеми не в комусь чи в чомусь, а, власне, у собі: у своїх діях, рішеннях, словах, вчинках.

     Дуже цікавим видається трактування проблем, які спричинені занепадом віри. Припустимо, ми жаліємося на брак зосередженості. Ми не раз зіштовхувалися із тим, що під час якоїсь важливої події чи заходу, на яких потрібно максимально відсторонитися від зовнішніх подразників і зосередитися, ми чомусь розсіяні та не зібрані. Отець Джордж стверджує: «Розсіяні думки, що блокують наші голови, схожі на дітей, що граються на горищі. Сфокусуйтесь на присутності Господа у вашому серці, на праці та молитві, до яких ви покликані» (с. 25).

     Отже, ця книжка може стати в пригоді будь-кому, хто бодай раз у житті відчував стан розгубленості та душевної кризи. У ній можна знайти відповіді на питання, які тривожать душу, терзають сумління, а також умиротворення та душевний спокій.

     Ірина Фотуйма

     Більше дізнатися про книгу «Боже Милосердя: відповіді на життєві кризи і проблеми» о. Джорджа В. Косіцького можна на офіційному сайті івано-франківського видавництва «Апостол»  apostol.if.ua

      

     Читай також

    • Дівчина із Краматорська нестиме прапор на відкритті СДМ
    • Що маємо зробити, щоби вчинити діла Божі?
    • Пастка лукавого: чому ніколи не варто надіятися лише на себе?
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)