Диявол долає нас чеснотами більше, ніж гріхами

Читай також

 • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
 • Владика Венедикт пояснив, чи Бог карає?
 • Чому ми грішимо?
    • Диявол долає нас чеснотами більше, ніж гріхами

     Диявол не боїться ні нашого розуму, ні наших знань. У нього їх більше. Він не боїться навіть наших чеснот. У нього їх більше. Тільки однієї чесноти у нього немає і вона його вбиває, а нас спасає. Що це за чеснота?

     Одного разу, досягнувши чогось, я гордо пішов до свого духівника. Він, побачивши мене, відразу зрозумів, що я послизнувся, і не дочекавшись моїх слів, сказав:

     – Чому ми так пишаємося, синку? Якими справами пишаємося? Тим, що постимо, мало їмо? диявол поститься більше за нас, ніколи не їсть. Тим, що не спимо вночі, що мало спимо? диявол не спить більше нашого, ніколи не спить. Тим, що утримуємося? що зберігаємо невинність? диявол навіть якщо захоче блудодіяти, то не зможе – у нього немає тіла.

     Я не повірив своїм вухам. Які б чесноти ми не мали, диявол теж володіє ними. Які б чесноти ми не придбали, тих чеснот, які диявол мав, коли був архангелом, ми не придбаємо ніколи. І всі вони були втрачені. Чому? Тому що йому бракувало однієї чесноти. Ми повинні намагатися придбати цю чесноту, щоб спастися.

     Диявол долає нас не тільки гріхами. Він долає нас чеснотами більше, ніж гріхами. Гріхи ми бачимо, можемо їх уникнути, але за чесноти боремося, щоб їх придбати.

     Один святий сказав:

     “Хочеш постити? Диявол тобі допомагає. Хочеш подати милостиню? Диявол тобі допомагає. Будувати храми? Диявол тобі допомагає. Чому? Тому що знає, що якщо доб’ємося всього цього, то можемо пишатися і все погубити “.

     Ми повинні мати ту чесноту, якої у нього немає. Бути смиренними!

     Святогорець Никон

     Читай також

    • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
    • Владика Венедикт пояснив, чи Бог карає?
    • Чому ми грішимо?
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.