Найточніше вивчення Туринської Плащаниці. Жахливі відкриття

Читай також

 • Художник за допомогою ШІ відтворив обличчя Діви Марії
 • Рука Богородиці у деяких іконах має прихований сенс
 • Бог ніколи не залишає нас, Він ніколи не мовчить
    • Найточніше вивчення Туринської Плащаниці. Жахливі відкриття

     Ісуса катували надзвичайно звірськими способами — так, що його м’язи розривалися. Це підтверджують дослідження, які провели в трьох центрах.

     “Тканина, якою за традицією обгорнули тіло Ісуса після розп’яття, вступила в контакт з кров’ю людини, яка померла внаслідок багатьох важких і травматичних ударів”, — писали дослідники з Інституту кристалографії в Барії, Istituto Officina dei Materiali в Трієсті і на кафедрі промислового будівництва Університет Падуї.

     Вони опублікували свої останні дослідження з Туринської Плащаниці в престижному американському науковому журналі Plos One. «Людина, чия форма відбилася на Плащаниці, стала жертвою жорстоких катувань перед смертю», — пишуть дослідники.

     Чому кров на Плащаниці червона?

     Це не перше дослідження Плащаниці. Це чи не найретельніше проаналізована реліквія у світі. Протягом декількох десятиліть різні вчені думали про походження матеріалу, про створення образу самого Ісуса.

     Наприклад, Баррі Шорц, американський учений, який вивчав Плащаницю майже 40 років, довів, що жодна людська техніка не може досягти цього ефекту. Тому образ не є роботою художника. Вона містить гемоглобін.

     Інші фахівці задавали питання, наприклад: чому кров на Плащаниці була червоною, адже після травми крові кров швидко застигає і стає коричневою. Тут було доведено, що страсті Христа тривали 18 годин, увесь той час Він нічого не пив, тож його кров отримувала частинки білірубіну з печінки, від чого залишилася червоною. Питання продовжували зростати. Гіпотези множилися.

     Туринська плащаниця: перший аналіз

     Але тільки зараз вчені з Трієста, Барі і Падуї вперше вивчали Плащаницю “на такому глибокому рівні”. Експерименти проводилися з використанням новітньої електронної мікроскопії та методів рентгенівського сканування. Вперше в історії дослідники перевірили наноскопічні властивості зібраних волокон від Туринської Плащаниці (вони вивчали, серед іншого, відображення навколо ніг Ісуса).

     Вони проаналізували фрагменти полотна, що знаходяться далеко від плям крові. Поглиблений аналіз наночастинок виявив досі невідомі деталі: волокна Плащаниці обсипані креатиніном розміром від 20 до 100 нанометрів, а навколо нього були виділені частинки феритину, тобто оксид заліза від 2 до 6 нм. Що це означає?

     Креатинін є хімічною сполукою, яка є з в м’язах. Його високий рівень крові у здорової людини найчастіше є результатом розриву м’язів, наприклад, у результаті травми.

     Ісус був надзвичайно жорстоко побитий

     Отже, якщо обидві речовини розкидані по всій (!) Плащаниці, це означає, що Ісус «був замучений надзвичайно звірським способом», так що його м’язи розірвалися. Зброю, яку використовували воїни для катування Христа, були важкими і гострими. З точки зору віри, дуже важко читати (і писати) про це спокійно.

     Вчені писали: “На волокнах полотна виключно брутальний сценарій жертви, написаний на наноскопічному рівні “. Плащаниця “розповідає жахливу історію”. І вони підкреслюють: “Ми отримали цілковите підтвердження цього тільки завдяки новітнім методам атомної мікроскопії в атомарному дозволі”.

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Художник за допомогою ШІ відтворив обличчя Діви Марії
    • Рука Богородиці у деяких іконах має прихований сенс
    • Бог ніколи не залишає нас, Він ніколи не мовчить
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"