Чи варто брати дітей на Літургію проти їхньої волі?

Читай також

 • Яким був розклад дня св. Івана Павла ІІ у підлітковому віці
 • «Мільйон дітей моляться вервицю»
 • Коли тато на фронті. Як не втратити емоційний зв’язок із дитиною 
    • Чи варто брати дітей на Літургію проти їхньої волі?

     Якщо дитина не хоче йти на Літургію, а батьки все одно беруть її з собою, то чи варто? Чи не марна це трата часу, якщо дитина щоп’ять хвилин питає, а коли ж кінець?

     Нема єдиної відповіді на це питання. Кожен священик може порадити щось із власного досвіду.

     Те, що п’ятдесят років тому діти могли бути на Службі Божій від початку до кінця, не означає, що можуть зараз. Багато залежить як від виховання, так і від багатьох інших чинників.

     Багато дітей не хочуть іти до храму, бо не розуміють, що там діється. Одна мати ділилась, що дитина – четвертокласник не хотіла ходити до на Літургію, бо не розуміла, що отець каже у Євангелії. І мама знайшла вихід – читати разом і пояснювати, що незрозуміло.

     Літургія – найпрекрасніша молитва, якщо її розуміємо. Якщо ж не розуміємо, то вона не є для нас чимсь значимим, але обтяжує подібно як діамант може ні про що не говорити тому, хто не носить і не любить дорогоцінних прикрас.

     Йдеться не лише про дітей на Літургії, швидше – про стосунки дитини з Богом. Варто може давати дітям можливість пізнавати Бога настільки, наскільки це можливо, все одно призвичаюючи до спільноти, церкви.

     Бо не проблема – приводити дітей до храму чи ні, потреба – відкрити дитині Божу присутність, дати їй свідчення Божої присутності.

     Відповідає о. Remigiusz Recław SJ

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Яким був розклад дня св. Івана Павла ІІ у підлітковому віці
    • «Мільйон дітей моляться вервицю»
    • Коли тато на фронті. Як не втратити емоційний зв’язок із дитиною 
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • не проблема-приводити дітей до храму чи ні? Та якраз проблема. Якщо дитина не звикне ходити до церкви у дитинстві, вона, коли виросте, буде боятися перетнути поріг храму. Я живу у такому місті, де 80% дорослих не йдуть до церкви-кажуть-я молюся вдома. Такі батьки не розповідають дітям про Бога, бо не знають як і навіщо. З власного досвіду знаю, бо пройшла шлях від атеїзму в родині до практикуючої християнки-з Богом жити краще і дитині, і дорослому. Але змінити себе людині, яка не звикла до церкви, дуже складно.Тому треба заохочувати дітей, навіть якимись смаколиками чи походом в Макдональдс, щоб це ставало звичкою.

       • Ірина Кисилевич    14.06.2019 о 10:36

        Вести до храму- прищеплювати віру. Коли була малою, то питала маму про те, коли кінець- церква православна, служби затягуються. Люблю молитися, але мій смак- рухлива молитва. Бувають і такі священики, які вміють відслужити Літургію за 35 хвилин.