Що робити з освяченими речами, якими не користуємось?

Читай також

 • Про душпастирські відвідини з Йорданською водою
 • Трафунок на залізничному двірці Львова
 • Не забувай творити!
    • Що робити з освяченими речами, якими не користуємось?

     Що робити з непотрібними або зіпсутими освяченими речами? Як утилізувати старий хрест із гробу? Що зробити з порваною вервицею або іншими речами із побожними мотивами?

     Хрест із гробу варто би було у гробі і залишити. Його можна закопати або спалити, якщо дерев’яний. Пам’ятаю з дитинства, як старі і знищені освячені речі приносили до грабаря. Він вміщував їх до нового гробу і так були складені і віддані землі належним чином. Думаю варто би було притримуватись такої традиції.

     Різноманітні сувенірчики, пластикові годинники з Богородицею, або інші речі з релігійними мотивами взагалі мали би перестати існувати вже із самої пошани до святості. Але якщо є такі вдома – краще спакувати у якесь місце на горищі, а наступного разу при нагоді – чемно подякуй і відмовся від таких дарунків.

     А іконки і книжки?

     Їх можна спалити або заховати в якусь коробку. Часом молитви на звороті чи якийсь образок може стати натхненням до молитви. У часи Середноьвіччя та пізніші освячені речі складали до спеціальних ніш для зберігання. Це був жест пошани до освячених речей.

     Що робити з освяченою гілкою верби?

     Спалити або закопати.

     Часом отримуємо на вулиці різні листівки з фрагментами Святого Письма. Що з ними робити?

     Слову Божому завжди належить пошана, тому такі речі теж варто просто спалювати. Практика спалювати насправді добра, бо такі речі не потрапляють до сміттєзвалищ, не валяються будь-де.

     А листівки на честь Різдва, Великодня, із зображенням Ісуса або Святої Родини – можна їх здавати на макулатуру?

     Чесно кажучи, я би їх теж спалював. Ми ж не викидаємо фотоографії близьких, правда? Якщо люблю когось – то шаную світлини тієї людини, бо зображають того, кого люблю і пригадують про нього.

     Адаптація розмови з отцем Давидом Тиборським

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Про душпастирські відвідини з Йорданською водою
    • Трафунок на залізничному двірці Львова
    • Не забувай творити!
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Максим    28.02.2021 о 11:12

        Припиніть все палити – це шкодить довкіллю.

       • Ірина Кисилевич    11.05.2020 о 21:31

        Питала священника, що робити з нотами Літургії, які неякісно перексерені – людині з міста важко палити, закопувати попіл під дерево, де ніхто не ходить. Порадив здати на …макулатуру – екологія. А ще якщо здати макулатуру потребуючим дітям, то ще буде добре діло.