Ідіть на Богослужіння як на зустріч

Читай також

 • Нудно на Літургії? Що радить священник?
 • Як отримати якнайбільше користі від Літургії?
 • Утреня та Вечірня: що треба знати про ці богослужіння
    • Ідіть на Богослужіння як на зустріч

     Передусім, вважає Блаженніший Святослав, для того, аби оживити Літургію, треба на ній не спати. Треба бути живим учасником того дійства.

     За його словами, після Другого Ватиканського собору в Католицькій Церкві і в інших спільнотах, зокрема протестантських, було дуже багато дискусій на цю тему. Мовляв, що робити, аби «то таке нудне стало веселішим».

     «Була ціла течія, яка почала трактувати Літургію як видовище. Але потім зрозуміли, що видовище – це муха одноденка. А священник на такій літургії-виставі мусив виконувати роль шоумена. І вони потім побачили, що такого роду оживлення Літургії є безплідне. Воно не веде до кращого переживання зустрічі людини з Богом», – розповів Предстоятель.

     «Є інший спосіб – краще готуватися до Літургії, і священникові, і вірним», – наголосив Глава УГКЦ.

     Як приклад, він навів одного священника, який започаткував справді літургійну реформу в Церкві. «Він почав друкувати тексти на кожну Утреню, Службу Божу і Вечірню, щоб ті люди, які приходять до храму, мали тексти перед очима і могли брати участь у співі. Не тільки розуміли «Господи помилуй», а все, що там співається. Можливо, нам усім варто йти цим шляхом», – сказав архиєрей.

     Блаженніший Святослав дав дві поради, які отримав ще як семінарист від свого духівника, як тоді до нього зверталися, архимандрита Любомира Гузара.

     «Ці поради мені особисто дуже помогли. Перше, що він казав, – ідіть на Богослужіння як на зустріч. Не як на виставу, а як на зустріч. Він тоді казав, що на ту саму виставу майже ніколи двічі не ходять, а от на побачення, на зустріч, то інша справа… Ми йдемо на Літургію, не тільки, щоб там щось навчитися, отримати якусь інформацію, а йдемо, щоб зустріти Бога. Більше того – зустріти Бога, який хоче мені послужити. Бо Божественна Літургія – це момент, не коли я Богові служу, не коли я Йому співаю, а коли Він для мене сходить з небес, аби послужити. Тому ми називаємо її Службою Божою», – переконує Блаженніший Святослав.

     І друга порада. «Справді, для нашої Літургії, яка є глибоко містична, інколи потрібно допомоги, щоби вловити її повчальний зміст. Ідучи на зустріч, ви йдіть з таким настроєм: Бог мені хоче щось сказати, а я мушу почути. Повірте мені, якщо так ви будете йти на Службу Божу, щось завжди нового і глибоко іншого Бог вам скаже. Бо Господь Бог говорить. І кожного дня інше. Немає двох однакових Богослужінь», – вважає духовний лідер українців.

     «І вийшовши з Богослужіння, питайте себе: А що мені сьогодні Бог сказав? Побачите, що вийдете з такої зустрічі з повним серцем і особливим словом, яке Бог звертає саме до вас», – запевняє Блаженніший Святослав.

     Джерело: news.ugcc.

     Читай також

    • Нудно на Літургії? Що радить священник?
    • Як отримати якнайбільше користі від Літургії?
    • Утреня та Вечірня: що треба знати про ці богослужіння
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.