Спілкування, яке руйнує ваше подружжя

Читай також

 • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • «Спланований секс – це добре»
    • Спілкування, яке руйнує ваше подружжя

     Кілька місяців тому ми з дружиною переживали складний період в нашому шлюбі. Настав момент, коли ті принципи, які ми викладали іншим, про які писали і говорили, нам самим довелося поставити під сумнів. Ми просто не могли знайти вирішення.

     Отже, нам потрібна була допомога. Ми звернулися до подружньої пари, наших наставників і консультантів з питань шлюбу, які іноді допомагали нам у важкі хвилини. Кілька разів ми обговорювали з ними нашу проблему по телефону, перш ніж почути їхню думку. Виявилося, що причина розладу в нашій родині полягала в нашому спілкуванні один з одним.

     Ми були жахливими співрозмовниками. І якщо нічого з цим не зробити, то напруга всередині нашого шлюбу так і буде зростати. Це стосується і вашого шлюбу теж. Ваш шлюб настільки успішний, наскільки успішно відбувається у ньому спілкування.

     10 поширених помилок, які допускають подружжя при спілкуванні:

     Нездатність вислухати. Нездатність вислухати співрозмовника є найбільшою комунікативної проблемою. Якщо хочете, щоб ваш діалог був успішний, просто почніть уважно слухати один одного.

     Необдумані слова. “Вибач! Провинився”- як багато разів я це говорив, коли бачив, що щось пішло не так. Не поспішайте, думайте, перш ніж щось сказати своїй дружині чи чоловіку.

     Розмови тільки про те, про що хочете говорити ви. Я називаю це перевантаженням. Іноді я завантажую свою дружину усім, з чим я зіткнувся протягом дня, не піклуючись про те, щоб дізнатися, як пройшов її день. Якщо ви будете говорити тільки про те, що цікавить одного вас, вам скоро доведеться звертатися за допомогою до більш досвідченої подружньої пари.

     Розмова на підвищених тонах. Ви можете впоратися зі спокусою підвищити голос, якщо подумаєте, перш ніж говорити, як згадувалося вище. Можливо слід буде взяти паузу, щоб зібратися з думками, але розмова на підвищених тонах нікому не піде на користь.

     Невербальний негатив. Невербальна комунікаційна взаємодія між двома людьми – вираз обличчя і жести – також впливає на якість спілкування. Ви можете говорити правильні речі, але та форма, в якій вони були подані мовою тіла і жестів, погіршить їх сприйняття.

     Перебільшення. «Ти завжди», «ти ніколи», «щоразу» – ви коли-небудь вимовляли ці слова? Існує мало речей (якщо взагалі такі є), які ваша дружина постійно робить або ніколи не робить. Використання цих слів може згубно позначитися на вашому шлюбі.

     Приниження. Це має бути зрозуміло без слів, але мені все ж доведеться згадати про це. Ніколи не принижуйте свою дружину. Ви повинні її зміцнювати, підтримувати, любити її так само, як ви любите себе. Навіть сліду приниження не повинно бутиу вашому шлюбі.

     Гра у винного. Якщо відбулося яка-небудь непорозуміння або допущено помилки, ви можете піддатися спокусі звинуватити вашу дружину в тому, що трапилося. Не дозволяйте собі цього, навіть якщо це дійсно її провина. Пошук винного і тикання пальцями не працює. Ви – одне ціле. На вас обох лежить відповідальність за те, що трапилося. Обговоріть ситуацію разом, нехай кожен з вас отримає з неї урок.

     Прагнення бути зрозумілим, перш ніж зрозуміти. Прагніть дізнатися, про що вона думає, про її почуття, про її щоденні проблеми. Перш ніж вимагати від неї розуміння до себе, спробуйте подивитися на все під її кутом зору. Це може змінити вашу думку до того, як ви вирішите нею поділитися.

     Повернення в минуле. Не згадуйте і не перераховуйте ті випадки, коли ви були праві, а ваша дружина помилялася. Це не принесе доброго результату. Це програшна стратегія для вашого шлюбу.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • «Спланований секс – це добре»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі