Десять фактів про Пресвяту Євхаристію, які слід знати усім

Читай також

 • Скільки часу молитися після Причастя?
 • Нудно на Літургії? Що радить священник?
 • Про Тайну Євхаристії #простими_словами
    • Десять фактів про Пресвяту Євхаристію, які слід знати усім

     Пресвята Євхаристія – Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа під видами хліба і вина. Це одна із сімох Тайн, найголовніша, бо всі інші спрямовані до неї. Належить до трьох Тайн утаємничення: Хрещення, Миропомазання, Євхаристія.

     Євхаристія – це спомин хресної жертви. Ісус установив це Таїнство під час останньої, Тайної вечері. Розламавши хліб, дав його учням своїм і заповів робити це на Його спомин. Христос через це таїнство знову стає присутнім поміж нами.

     Уділяти Тайну Євхаристію може єпископ та священник, диякон без співслужіння не може.

     Під час Літургії Дух Святий сходить на Дари, які перемінюються.

     Хто вважає, що нема потреби ходити до храму і приймати Євхаристію, той подібен до спраглого, який, знаючи про джерело, не йде до нього втамуватися.

     Готуватись до Євхаристії слід сумлінно. Насамперед, зважуючи і досліджуючи своє серце. Якщо є важкий гріх – з нього треба сповідатись.

     Одного прийняття Причастя для мирян вистачає на день. Cвященники, якщо служать кілька Літургій, причащається відповідно декілька разів.

     Євхаристійний піст – це утримання від їжі та пиття впродовж години до прийняття Причастя. Якщо ж в цей час необхідно прийняти пігулку – це не вважається порушенням.

     Навколішки – це постава покаяння, коли ми приймаємо Євхаристію, то єднаємось своїм чистим серцем із Живими Богом, а тому приступаємо, тобто підходимо, щоби причаститися.

     Ми потребуємо Євхаристії для нашого духовного життя. Коли ми з трепетом причащаємось, не ми вже живемо, але Господь у нас.

     Підготувала за матеріалами етеру Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Скільки часу молитися після Причастя?
    • Нудно на Літургії? Що радить священник?
    • Про Тайну Євхаристії #простими_словами
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі