Найсильніший зв’язок у сім’ї – у матері з дочкою. До таких висновків дійшли американські вчені, досліджуючи, в який спосіб можуть передаватись спадкові хвороби.
Психологія дорослого і дитини надає особливого значення стосункам людини з її сім’єю. Група американських вчених вивчила це питання, проаналізувавши кожен тип стосунків окремо. Метою цього дослідження, опублікованого в The Journal of Neuroscience, було з’ясувати, чому і як передаються певні патології всередині сім’ї. Було встановлено, що найсильніша передача відбувається між матір’ю та донькою, і це говорить про велику силу стосунків. Цей взаємозв’язок може пояснити багато питань.
Каліфорнійські дослідники заздалегідь відібрали 35 сімей із добрим здоров’ям: а це відсутність неврологічних чи психіатричних розладів, відсутність попереднього досвіду прийому сильнодіючих ліків чи препаратів, а також протипоказань магнітно-резонансної томографії (МРТ). Завдяки дослідженню кожного учасника було створено “карту мозку”.
Результати аналізу віддалених зон мозку та тестів поведінки були сенсаційними. Проаналізовано рівну кількість стосунків батько-дочка, батько-син, мати-дочка та мати-син. Основною метою дослідження було з’ясувати, чому і як депресія та розлади настрою переходять від одного члена сім’ї до іншого, особливо між матір’ю та донькою.
Цікаві результати
Дослідження дало такі результати: матері і дочки мають однакову анатомію тієї частини мозку, яка відповідає за емоції. Звичайно, така схожість існує і між мамою та сином, батьком і дочкою, батьком і сином. Однак це набагато істотніше проявляється між матерями та дочками. Тому передача емоційних схем між ними дуже сильна, настільки, що вони можуть відчувати себе однаково і страждати від однакових патологій.
Взаєморозуміння
Хороша новина полягає в тому, що в світі є одна людина, яка може вас зрозуміти ідеально. Така схожість сірої речовини матері і дочки сприяє взаємному розумінню. Мамам простіше визначити і сприйняти емоції своїх дочок і навпаки. Також з цієї причини відносини мати-дочка не найпростіші, оскільки вони емоційно занадто близькі один одному.
Звичайно, це дослідження відкриває простір для багатьох подальших пошуків, наприклад, для вивчення людей з різними дисфункціями, вивчення більшої групи сімей тощо.
Однак уже зроблені відкриття пояснюють, чому навіть у дорослому віці матері залишаються улюбленими та надійними довіреними особами.
Адаптація Тетяни Трачук