5 тем, на які варто поговорити перед шлюбом

Читай також

 • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • «Спланований секс – це добре»
    • 5 тем, на які варто поговорити перед шлюбом

     Ці теми – для бурхливих дискусій і для того, щоби допомогти вам у спільному плануванні свого майбутнього.

     Бачення майбутнього

     Як виглядатиме ваш побут одразу після весілля, через 5 чи 10 років? Хочете працювати багато чи мало? Мешкати у великому чи малому місті? А може обоє мрієте про будиночок в селі чи горах? Скільки разів на рік плануєте відпочивати? А що коли хтось з вас не любить подорожувати? Який автомобіль хочете придбати? Чи матеріальні питання для вас важливі? На що хочете виділяти найбільше часу впродовж дня?

     І зараз: до цього бачення свого життя додайте дітей, як воно зміниться?

     Не безпричинно це – перший пункт, оскільки з цих засадничих уявлень народжуються відповіді на подальші запитання.

     Ролі і обов’язки

     Поділ на “чоловіка, який працює” і дружину, яка дбає про побут втрачає актуальність. Часто пари не можуть собі дозволити, щоби працював лише хтось один. Виглядає, що жінки подались працювати, а чоловіки так і не почали більше часу приділяти домашнім справам. А як буде у вас? Хто буде працювати, де? Хто відповідатиме за приготування їжі, прання і прасування? Сьогодні по-новому слід переосмислити ролі в подружжі. Не повторюйте помилок, вважаючи, що це очевидна річ і що знаєте одне одного настільки добре, що не потребуєте про це говорити.

     Виховання дітей

     Скільки дітей хочете мати? Що впливатиме на те, скільки дітей можете собі планувати? Хто тоді працюватиме? Чи вистачатиме вам на життя, яким його собі уявляєте у першому пункті? Може варто скорегувати своє уявлення? Поставте також запитання про роль і спосіб виховання дітей. Які переконання за цінності ви винесли зі свого дому та хотіли би передати дітям? Ознайомтесь із різними концепціями виховання і оберіть, що є для вас найближчим. Які цінності хочете прищепити дітям? Чи самі живете тими цінностями і діти зможуть перейняти їх від вас?

     Програма дій під час кризи

     Дуже важливий пункт, якого я, сімейний психолог, не можу оминути. Що робити, якщо хтось із вас зрадить? А що, якщо хтось стане залежним, наприклад, від алкоголю? Що робити, якщо виникнуть проблеми з плідністю? А якщо народиться неповносправна дитина? Що тоді, хто вам допоможе? Чи обоє приймаєте опцію допомоги сімейного психолога? Кому довірите свої сімейні проблеми, а кому точно ні?

     Родинні стосунки

     Ніби очевидно, але насправді важко врегулювати на практиці стосунки з батьками своїх коханих. Ви хотіли би жити разом, близько чи далеко від батьків? Як народяться діти, то будете потребувати допомоги, чи ні? Якої саме? А якщо родичі матимуть інше бачення догляду за дітьми? Що ви обоє вважатимете допомогою, а що – втручанням у ваші справи? Як проявлятимете повагу до батьків, в той же час чітко відстоюючи свої подружні інтереси? А якщо батьки проситимуть про допомогу – як внесете це у ваш сімейний список справ?

     Слід постаратись не ставити собі цих запитань до ранку, бо говорити на ці теми і справді можна нескінченно довго. Мабуть, однієї розмови не вистачить. Запитання виникатимуть впродовж всього життя, але такі діалоги відкривають нас на іншу людину, допомагають побачити її світ і вчать розширювати свій світ спільними траєкторіями.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • «Спланований секс – це добре»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Michael Radigan    09.07.2020 о 08:43

        Hi… Tatiana almost everything that you write about or put into articles is Right On Target… There’s something in this article that almost sneaks in accidentally… It’s a mistake… Typical psychologist mistake which is AGAINST that excellent article on Humanae Vitae and St Pope Paul VI… she sneaks in the words a couple should talk about DECIDING how many children they should have… Nope… That’s not NFP and that’s not Church teaching and that’s God’s decision not the couple’s… This is hard but there’s a really cool article in the Catholic gentleman website called why I hate NFP and why I I need it… I wish that would be corrected cuz it feeds into the modern mentality that we get to decide and play God… Always good stuff and I am so grateful for your work… Michael Radigan