Чотири пастки диявола для тих, хто молиться

Читай також

 • Як св. Мартин Турський прогнав диявола від свого смертного ложа
 • Коли варто починати вчити дітей молитися?
 • Чотири способи побороти хитрощі диявола
    • Чотири пастки диявола для тих, хто молиться

     Диявольські хитрощі універсальні. Усі, хто молиться, так чи інакше натрапляють на них. Ось кілька порад, як уникнути цих пасток і молитися в спокої.

     Злий зробить усе, щоби відвернути людину від молитви. Він настільки хитрий, що іноді насправді важко не спокуситись. Треба навчитись широко розплющувати очі, щоби викрити його брехню, щоб не дати йому підійти до себе.

     Молитва не ефективна

     Насправді молитва не має жодного ефекту за загальноприйнятими критеріями ефективності. З людської точки зору молитва – це марна трата часу. У цьому полягає таємниця ченців і монахинь для суспільства: чому в світі є чоловіки та жінки, які кожен день проводять у молитві? Їхнє життя, присвячене Богові, виглядає багатьом змарноване.

     Ми робимо таку ж помилку, коли відмовляємося від молитви, пояснюючи це браком часу та завантаженістю роботою. Замість того, щоби йти за логікою любові, послуговуємось “виконавчою” логікою. Якщо уважно придивимось до нашого життя, то помітимо, що найменш “утилітарне” є і найціннішим: пригорнути дитину, поцілувати дружину, милуватись прекрасним пейзажом.Так і з молитвою. Здається абсолютно “марною”, але є насправді необхідною.

     Не вмієш молитися

     Диявол множить аргументи, щоби переконати, що молитва для нас занадто складна, що це завдання для фахівців, що ми повинні мати спеціальну підготовку перш ніж розпочати молитися.

     Ми не вміємо молитися, це правда. Наша молитва сповнена розпорошення, невірності, стриманих спроб шукати себе та тисячу інших недосконалостей. І що з того? Коли батько тримає на руках маленьку дитину і та починає агукати і посміхатися, чи відкладає він її кажучи: “Говоритимеш зі мною тоді, коли навчишся говорити?” Звичайно ні! Навпаки, він радіє і тішиться цією невмілою крихіткою. Якщо так реагують батьки тут, на землі, то наскільки більше радіє нашими молитвами Бог!

     Помолишся, коли буде більше часу

     Якщо чекатимемо, поки знайдеться потрібний час для молитви, так і не почнемо молитися, бо завжди знайдеться тисяча інших нагальних справ. Якщо постановляємо молитися в певний день, але конкретного часу не встановлюємо,то є ризик, що ляжемо спати так і не знайшовши навіть однієї вільної хвилини.

     Той, хто регулярно молиться, – це не той, у кого багато вільного часу, а той, хто вирішує присвятити час молитві. Це питання вибору. Які наші пріоритети? Ми хочемо поставити молитву в центр свого життя чи розглядаємо її як розкіш? Якщо молитва для нас є найважливішою, то займе перше місце у щоденному графіку.

     Твоя праця є молитвою

     Диявол шепоче нам на вухо: “Якщо ти вкладеш усе своє серце в роботу і пожертвуєш її Богові, то не матимеш потреби ще окремо молитися”. Це правда, що молитва – не єдиний спосіб бути в присутності Бога, бути поруч з Ним і служити Йому.

     Але ми не можемо постійно молитися, якщо не молимося увиділені спеціально для молитви моменти. Нам вдасться молитися своєю працею за умови, що окремо від роботи молимось щодня.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Як св. Мартин Турський прогнав диявола від свого смертного ложа
    • Коли варто починати вчити дітей молитися?
    • Чотири способи побороти хитрощі диявола
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Ірина Кисилевич    13.11.2019 о 12:16

        Один отець не такий категоричний щодо “Не маю часу”- має рацію. Маємо обов’язки стану, своє здоров’я- може бути, що маєш час в неділю помолитися о 8.00, в будні- як вийде піти до храму; на 7.00 в будні- для когось зарано, бо не може встати о 5.00. Ще один отець критикує “Моліться в транспорті”- має рацію. Сісти в маршрутку о 7.45 біля “Первака” на Грінченка)))- зайдеш, але стоїш, а на “Балатоні”- нема слів…