Ісусова молитва – не складна і здатна докорінно змінити людину

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 5. 19 листопада. Вифлеєм – місце народження Спасителя
 • Назустріч Різдву Христовому. День 2. 16 листопада. Божа відповідь на людський гріх: обітниця спасення
 • Що таке спасіння? Пояснення для молоді
    • Ісусова молитва – не складна і здатна докорінно змінити людину

     Ця молитва – для всіх, не тільки для ченців.

     Ісусова молитва звучить: “Господи, Ісусе Христе, Сину Божий помилуй мене грішного”. Це класичне формулювання.

     Свій початок молитва бере зі слів Нового завіту і у ній можна виділити дві важливі частини. Перша – це звернення до Ісуса з визнанням Його Божества. Це свого роду поклоніння та визнання своєї віри. Друга частина – це прохання про милосердя, оскільки тут висловлене покаяння і благання до Бога помилувати людину, грішника, який стоїть перед Ним.

     Словесна формула, яка багато разів повторюється з любов’ю та відданістю, проникає в людське серце, стаючи постійною молитвою. Це веде до очищення розуму і серця, до спокою. Господь Ісус казав, щоби на молитві не бути балакучими, як язичники. Бог знає, що маємо нас на серці. Нам не потрібно багато слів. Не треба гучних промов – все, що нам потрібно, – це просте звертання, яке може містити будь-яке прохання.

     Ісусова молитва не є складною. Має просту форму, тому практична для всіх і не зарезервована лише для ченців. ЇЇ можна практикувати в різних місцях і в різний час, під час різних занять. Для того, щоби її промовляти, не потрібна спеціальна підготовка, спеціальні знання або предмети.

     Ісусова молитва допомагає людині побачити, що Бог – це любов. Якщо Він прагне нашої присутності і перебування з нами, то це ознака Його турботи про нас. Він піклується про нас і ми для нього важливі.

     Мета цієї молитви полягає в тому, щоб зосередити розум людини на Богові в будь-якому місці та часі, і це зосередження має привести людину до поглиблення своїх стосунків із Христом. Він завжди є поруч, незалежно від того досвідчуємо ми Його чи ні. Приходить до нас, щоби обдарувати своєю присутністю.

     Під час практикування молитви слід пам’ятати про три важливі речі: ні про що не розважати, нічого не уявляти, ні про що не думати.

     Просто промовляти – без поспіху, усвідомлюючи, що перебуваємо у присутності Бога. Якщо з’вляються якісь образи – їх слід ігнорувати. Спочатку можна молитися вголос, потім в думках, а вже потім – дійти до молитви внутрішньої – молитви серця.

     В Ісусовій молитві головне – не повторення слів, і також не те, щоби словесна формула замістила хаотичні думки, ні. ЇЇ завдання – скерувати нас до Бога і дозволити нам відчути Його повсякчасну присутність у нашому житті.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 5. 19 листопада. Вифлеєм – місце народження Спасителя
    • Назустріч Різдву Христовому. День 2. 16 листопада. Божа відповідь на людський гріх: обітниця спасення
    • Що таке спасіння? Пояснення для молоді
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.7 / 5. Vote count: 18

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)