Любові слід вчитися: як почуватися коханим у подружжі?

Читай також

 • Передподружні приготування онлайн від “Покликані до любові”
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
 • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
    • Любові слід вчитися: як почуватися коханим у подружжі?

     Коли вирішуємо крокувати життєвою дорогою у подружжі, то робимо це із щирим бажанням зробити все, що в наших силах, щоби принести щастя тій людині, з якою ми вирішили поділитися своїм життям і коханням впродовж життя.

     Однак таке прагнення може зазнати фрустрації, якщо побачимо, що незважаючи на нашу добру волю та зусилля до любові, чоловік чи дружина не почувається коханим, а між нами постійно виникають конфлікти.

     Однією з причин такої проблеми може бути те, що ми одружуємося маючи ту концепцією любові, яку перейняли у своїй сім’ї. Цілком можливо, що ми відтворюємо те, чого навчилися від батьків, але їх спосіб любити та почувати себе коханими – це не те, до чого наш подруг звик чи чого він очікує.

     Потрібно вивчити, як наш коханий чи кохана виражає та переживає любов, щоб зрозуміти, як адаптуватися і надавати іншій людині необхідну емоційну енергію, відновивши взаємну любов.

     Як проявляє любов?

     Ставши добрими спостерігачами, зможемо визначити, як людина, яку ми любимо, виражає любов до інших – як він або вона зазвичай нав’язує контакт з іншими людьми та проявляє почуття. Чи проявляє вона свою прихильність подарунками? Чи робить це по телефону? Ця інформація може бути дуже цінною, тому що ми зазвичай ставимось до коханих так, як хочемо, щоб вони ставились до нас, сподіваючись, що отримаємо таку ж любов у відповідь.

     На що найчастіше скаржиться?

     Коли ми не почуваємось любленими, зазвичай проявляємо це певним чином. Скарги є одним із найпоширених способів. Коли наш подруг скаржиться на нас, варто прислухатися до негативних коментарів, щоб зрозуміти, що він хоче сказати нам у цей момент, хоча це може бути важко.

     Вміння побачити, чого потребує чи очікує наш чоловік чи дружина, може допомогти нам заповнити емоційну порожнечу, яку він чи вона відчуває. Якщо наш подруг завжди скаржиться через те, що “ніхто не виносить сміття”,то можемо простежити таку мову любові, через яку відчуває себе дооціненим.

     Зауваж, про що просить найчастіше

     Те, про що людина просить, є, очевидно, важливим для неї. Жінки говорять можливо не так прямо, як чоловіки, але їх слова – завжди інформують про те, що потрібно, аби почувалися любленими. Подруг часто просить про обійми? Чи забрати його одяг із чистки? Якщо бути спостережливим, то можна знайти саме той спосіб проявляти любов, завдяки якому наші половинки почуваються любленими та дооціненими.

     Запитай!

     Можна і варто поговорити зі своїм чоловіком чи дружиною про те, що саме дає їм відчуття кохання, які ситуації є для них романтичними, які вчинки і дії говорять про любов.

     Добре було би попросити свого подруга скласти список речей, які для нього є справжніми “ярликами” кохання. Запитуй, говори, аналізуй!

     Іншими словами, щоб стосунки розвивались, ми повинні навчитися любити людей так, як вони того хочуть, а не так, як ми звикли любити (і вони повинні робити те саме для нас). Це вимагає уваги до себе і до всіх форм вербальної та невербальної комунікації, які ми використовуємо в повсякденному житті. Практика робить чудеса. Що ми можемо зробити вже сьогодні, щоби наші стосунки стали міцнішими та кращими?

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Передподружні приготування онлайн від “Покликані до любові”
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)