О. Юстин (Бойко): “Вірити у ворожіння, напередодні свята св. апостола Андрія, – це поганство”

Читай також

 • Про отця Гриця Назара ― патріарха молоді
 • Христе Ісусе, нехай Твій прихід просвітить наші серця!
 • Гріх Папи чи криза української журналістики ?
    • О. Юстин (Бойко): “Вірити у ворожіння, напередодні свята св. апостола Андрія, – це поганство”

     Сьогодні Великою Вечірнею з Литією у храмах України прославлятимемо Бога за дар святого апостола Андрея, прозваного Первозванним. Так він названий тому, що був покликаний Христом як один з перших.

     Апостол Андрій був рідним братом Апостола Петра. Вони обоє були рибалками. Христос покликав їх саме тоді, коли вони ловили рибу.

     Постать цього Апостола тісно пов’язана і з Українськими земляки. Автор “Повісті временних літ” твердить, що саме Апостол Андрій був першим, який ступив на наші землі і благословив Київські пагорби. Ось, як він це описує:

     “Дніпро впадає у Понтійське море; море це звуть Руським. Уздовж його берегів навчав, як кажуть, святий Андрій, брат Петра. Коли Андрій навчав у Синопі і прийшов до Корсуня, він довідався, що від Корсуня недалеко гирло Дніпрове. І прибув він до гирла Дніпрового, а звідти вирушив угору по Дніпру.

     І сталося, що він прибув і зупинився під горами на березі. А ранком, вставши, промовив він до учнів, що були з ним: «Бачите ви гори ці? На горах цих засяє благодать Божа, буде місто велике і багато церков здвигне тут Бог». І піднявся він на гори ці, благословив їх, помолився Богу і зійшов з гори цієї, де пізніше виріс Київ”.

     За народною традицією, яка безумовно має своє поганське коріння, у так звану Андріївську ніч відбуваються різного роду ворожіння, які останнім часом успішно набирають обертів. Зрештою, часами складається враження, що наш Нарід дуже заскучив не за Богом, але за поганством, де фатум відіграє головну роль, де людська воля нічого змінити не може, бо так призначили боги.

     І тому, дівчата і хлопці, які сповідують це поганство, вірять щиро, що майбутній чоловік чи дружина не є вибором взаємної любові, а призначення. Ніяк не можу зрозуміти, чи дівчина шукає чоловіка, який би її любив і якого б любила вона, чи шукає, якби приворожити якогось кандидата? Усе це ворожіння, на перший погляд, здається смішним. Але воно показує стан нашої віри в Бога! Коли немає віри в Бога, тоді шукається щось замість неї.

     Але звідусіль лунає: Та це ж народна традиція! Так, традиція є різна! Зло у світі також має свою традицію, але це зовсім не означає, що ми повинні його наслідувати.

     Шукаймо віри, а вона наповнить нас миром Божим!

     З іменинами вітаю усіх, хто є послідновником цього великого Апостола у наш час!

     Джерело: Духовна велич Львова

     Читай також

    • Про отця Гриця Назара ― патріарха молоді
    • Христе Ісусе, нехай Твій прихід просвітить наші серця!
    • Гріх Папи чи криза української журналістики ?
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.