Папа Франциск святкує 83-ліття

Читай також

 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • Папа: війна, що триває в Україні, ятрить рани, завдані Голодомором
 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • Папа Франциск святкує 83-ліття

     17 грудня Папа Франциск святкує 83-ліття. Впродовж років свого понтифікату Франциск привчив нас до виразних гасел, за якими найчастіше криється якась глибша думка. Пропонуємо вибрані висловлювання Папи Франциска.

     1.Миряни — не наші наймити ані наші працівники. Вони не мусять повторювати, як папуги, те, що ми кажемо.

     2.Я волію радше бачити Церкву покалічену, поранену і брудну, бо вийшла на вулиці, ніж Церкву хвору через закритість і зручності, через прив’язаність до власної безпеки.

     3.Захищайте ненароджених від абортів, навіть, якщо вас переслідуватимуть, очорнюватимуть, ставитимуть на вас пастки, тягатимуть по судах чи вбиватимуть. Жодна дитина не повинна бути позбавлена права на народження, права на годування і шкільної освіти.

     4.Мені боляче, коли я бачу священика або черницю у найновішій моделі автомобіля.

     5.Я хочу, щоб ви пішли на вулиці і влаштували балаган. Я хочу балагану у ваших дієцезіях. Я хочу, щоб Церква вийшла на вулиці. Щоб скинула земну поволоку, зручність, клерикалізм.

     6.Коли я відвідую в’язниці, то думаю: чому вони, а не я. Їхнє падіння могло бути моїм. Я не почуваюся кращим за них.

     7.Щоб піти за Ісусом, треба мати трохи відваги, треба наважитися поміняти диван на пару черевиків, що допоможуть ходити шляхами, які вам ніколи не снилися (…). Час, в якому живемо, потребує не диванної молоді, а молоді у черевиках, найкраще — якісних.

     8.Конфесіонал має бути не місцем тортур, а місцем Божого милосердя.

     9.Я прагну бідної Церкви для бідних.

     10.Держави мають бути світськими, бо релігійні погано скінчать.

     11.Шлюб без сварок трохи нудний. Але є один секрет. Трапляється, що чоловік і дружина сваряться, іноді навіть літають тарілки. Але треба помиритися, поки не закінчився день; для цього не треба слів: достатньо дружнього жесту, ніжності — і примирення готове. Знаєте чому? Бо якщо не помиритеся до того, як ляжете спати, то дуже небезпечною може бути холодна війна наступного дня. З’являється знеохочення. Так, сваріться, скільки хочете, але увечері миріться. Добре?

     12.Геній жінки необхідний там, де ухвалюють важливі рішення.

     13.Бог завжди є нашим шанувальником, Він найстійкіший із фанів.

     14.Прошу вас: будьте пастирями, які пахнуть вівцями, щоб це можна було почути. Пастирями посеред своєї отари і рибалками людей.

     15.Що сталося б, якби ми ставилися до Біблії, як до своїх мобільних телефонів? Якби носили її завжди із собою; поверталися за нею, коли забудемо; відкривали часто протягом дня; якби ми читали повідомлення Бога з Біблії, так, як читаємо повідомлення зі смартфону…

     16.Хто не страждає разом із братом, який страждає, навіть якщо відрізняється від нього з погляду релігії, культури або мови, має замислитися над своєю людяністю.

     17.Ніколи не будьте сумними. Християнин не може бути сумним!

     18.Люд Божий не потребую супергероїв. Він чекає на душпастирів, які можуть співчувати, можуть узяти за руку, зупинитися біля того, хто впав.

     19.Я бачу Церкву як польовий госпіталь після битви. Немає сенсу питати важко пораненого, який у нього рівень холестерину або цукру. Треба лікувати його рани. Потім займемося рештою.

     20.Бог ніколи не втомлюється пробачати.

     21.Тільки те, що любиш, можна спасти. Неможливо зцілити людину, не вийде врятувати ситуацію, якщо не любиш. Тільки те, що любиш, можна врятувати.

     22.Плач дітей — це найпрекрасніша музика й найкраща проповідь, які ми чуємо. Бо це — крик надії, що життя триває, рухається вперед, що любов плідна, коли дивимося на дітей. Переклад CREDO за: Конрад Савіцкі, Aleteia


     Джерело: CREDO

     Читай також

    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • Папа: війна, що триває в Україні, ятрить рани, завдані Голодомором
    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.