Три думки на Різдво Христове

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • #НазустрічРіздву. День 20. 4 грудня. Не повертатися до Ірода, а йти дорогою життя
 • #НазустрічРіздву. День 19. 3 грудня. Таїнство бачу я дивне і преславне!
    • Три думки на Різдво Христове

     Сьогодні ми відзначаємо предивне та прегане свято Христового народження. Це справді унікальний день та благословенний час, в якій роздумуємо на містерією Божого воплочення в людське тіло.

     Дозвольте поділитися з Вами всього трьома моїми думками про це свято 🤔

     1️⃣ Різдво Христове – це торжество любові ❤️

     Останнім часом я довго роздумував про той дивний спосіб, в який Господь зводив прийти до нас на цей світ. А приходить Він як немічне, слабке немовля, потребуючи від людини всього: покрівлі, їжі, піклування.

     Чому так є?

     Відповідь мені дав сам Господь, адже нещодавно я сам став батьком і переді мною постало нове наге та слабке життя, яке, подібно як Дитятко-Ісус повністю залежить від своїх батьків. Але в цьому є прекрасний Божий план, адже в історії Старого Завіту, як пише ап. Павло в листі до Євреїв, “Багаторазово й багатьма способами Бог говорив колись до батьків через пророків. За останніх же оцих днів говорив до нас через Сина”.

     Господь приходить в образі дитини, тому що любить та сам дається себе любити.

     2️⃣ Різдво – щось більше, ніж календарний день

     В останні роки в нашому народі все більше розмов та суперечок на тему: а коли ж то правильно святкувати 25 чи 7. Одразу скажу, я не буду давати відповідь на це запитання – на те є ієрархія і тд. Але гадаю, Різдво Христове – це щось більше ніж той чи інший день. Це свято милосердя та любові, в якому вкотре ми повинні пережити ту велику тайну Христового приходу. А Він приходить завжди і до кожного по своєму.

     3️⃣ Чи заслужив я на свято?

     Якось так дивно, бо ж Різдво – це день народження, але з кожним роком ми все частіше забуваємо чиє саме. Навіть наші вивіски та привітання обмежуються виключно словом “Різдво” забуваючи чиє саме.

     Спеціально до свята, Церква встановила піст, який, будьмо відверті, більшість із нас пробайдикували. Але Господь добрий, я б сказав занадто добрий, а тому повчання св. Івана Золотоустого про Пасху, думає буде актуальним і сьогодні: “Якщо хтось подвизався в пості – нехай втішається нині динарієм! (Мт 20:1-16) Якщо хтось від першої години працював – нехай прийме сьогодні належну йому заплату!…Якщо хтось приспіє лише на одинадцяту годину – нехай не лякається через своє зволікання, бо Владика, щедрий на винагороду, приймає останнього так само, як першого!”

     Отець Володимир Лукашевський

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • #НазустрічРіздву. День 20. 4 грудня. Не повертатися до Ірода, а йти дорогою життя
    • #НазустрічРіздву. День 19. 3 грудня. Таїнство бачу я дивне і преславне!
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.