Як виховувати хлопчика: 15 правил для свідомої мами

Читай також

 • Центр гідності дитини УКУ в співпраці із «Пташеня. Дитячий простір» розробили «Інструктажі для безпеки дітей»
 • Про гідність дитини мовою мистецтва — підсумки проєкту «SAFEGUARDING. Безпека дитини в середовищі церкви»
 • «Про що мовчать діти?» — серія розмов про потреби дітей з погляду психології та духовності
    • Як виховувати хлопчика: 15 правил для свідомої мами

     Син – це не лише синці, подряпини, діряві джинси і мільйон іграшкових машинок. Ваш син – це ваша майбутня гордість і опора, але чи буде він таким, залежить від вас. Ростити сина – справа непроста, тому кожна мама повинна поцікавитися, як виховувати хлопчика, щоб він став сильною, доброю та успішною людиною.

     1. Навчіть його правильно висловлювати те, що він відчуває

     Виказуючи свої емоції (збентеження, страх, відчай чи невпевненість), ваш маленький син може кричати, кусатися, битися чи плакати. Скажіть йому, що емоції потрібно висловлювати словами, а не діями. Поясніть різницю між різними емоціями, обговоріть ваші власні відчуття у різних ситуаціях і те, як ви їх показуєте (або не показуєте). Так ваш хлопчик зможе навчитися керувати собою і висловлювати емоції грамотно та не почуваючи себе винним.

     2. Прищепіть йому акуратність та любов до порядку

     Якщо ваш син з дитинства звикне прибирати за собою, прати білизну та шкарпетки і залишати порядок у кімнаті чи кухні, то ваша майбутня невістка буде вам дуже вдячна.

     Як виховувати хлопчика

     ©Pixabay

     3. Читайте йому багато книжок

     Діти стають читачами на колінах своїх батьків. Покажіть сину, що ви багато читаєте самі, і поясніть, чому читання книг – це важливо. Читайте йому або разом з ним, обговорюйте прочитане, ілюструйте малюнками – будьте активними читачами!

     4. Переконайтеся, що ваш син має з кого брати хороший приклад (в ідеалі – самі станьте таким прикладом)

     Ви можете розповісти сину про відомих письменників, мандрівників, спортсменів чи науковців (і чоловіків, і жінок). Історії їхнього життя, а також те, як вони долали труднощі, будуть мотивувати вашого хлопчика та стануть для нього хорошим прикладом. І, звичайно, не забувайте подавати йому гарний приклад і своєю поведінкою!

     5. Навчіть його гарним манерам та вихованості

     Мужчина повинен знати, коли подати руку жінці, відкрити двері перед старшою людиною, запропонувати свою допомогу потребуючим. Також приділіть увагу тому, щоб ваш син звертався до людей з повагою, казав їм «Дякую» та «Будь ласка». Це зробить світ трішки кращим!

     6. Поясніть, що бути ніжним – це не соромно

     Чоловіки не повинні соромитися прояву своїх теплих почуттів, наприклад, до маленької дитини, тваринки чи інших людей. Поясніть сину, що це нормально, і не робить його слабким.

     Як виховувати хлопчика

     ©Pixabay

     7. Дозвольте йому зіпсувати кілька речей

     Хлопці пізнають світ по-своєму: лазячи по деревах, розбираючи іграшки і пульти від телевізора, стрибаючи по калюжах і падаючи в болото. Це нормально, тому не витрачайте свої енергетичні ресурси на злість з цього приводу і дайте сину зіпсувати те, що він все одно би зіпсував.

     8. Розділяйте його інтереси

     Це важливо для нього! Тому поцікавтеся іменами відомих футболістів, навчіться малювати роботів і усвідомте для себе різницю між хоббітами і гоблінами. Будьте активним учасником його життя, а не стороннім спостерігачем.

     9. Дозвольте його батькові стати авторитетом для нього

     Перший, хто повинен вчити хлопчика найголовнішим речам – його батько. Тато знає все, і він завжди буде особливою людиною для хлопчика.

     10. Навчіть його програвати

     Як би не хотілося, ваш син не зможе бути переможцем завжди. Тому потурбуйтеся про те, щоб він адекватно сприймав свій програш, адже падіння і злети в житті постійно чергуються. Хоча це не означає, що можна здатися.

     Як виховувати хлопчика

     ©Pixabay

     11. Поясніть, що практика – ключ до досконалості

     Це стосується навчання, спорту, та й усього в житті. Щоб досягнути успіху – треба багато працювати над собою і відточувати свої навички та вміння. Це знання знадобиться йому в дорослому віці.

     12. Відповідайте на його запитання

     Не ігноруйте запитання вашого сина. Якщо не знаєте відповіді самі, то знайдіть її разом – інтернет вам в поміч! Так він навчиться шукати відповіді навіть на ті запитання, які буде соромитися задавати вам.

     13. Дозвольте йому вивільнити енергію

     Барабани, боксерська груша, басейн або ігри з друзями – все це дозволить вашому сину трохи «поскаженіти», що йому необхідно. Так, буде голосно і шумно, але змиріться з цим – це частина його розвитку.

     Як виховувати хлопчика

     ©Pixabay

     14. Беріть його з собою

     На роботу, в гості, на дружні зустрічі, в магазин, в похід… Кожне нове місце, відвідане разом з вами – це цікавий досвід і приємні спогади.

     15. Обіймайте і цілуйте його!

     Хлопчики люблять обійми навіть більше, ніж дівчатка! Тому не втрачайте жодної можливості показати сину свою любов, незалежно від його віку. І не хвилюйтеся, що перетворите його на пестунчика, адже хлопчики потребують ваше тепла дуже сильно.

     Виховувати хлопчика просто: будьте його найвідданішою прихильницею, підтримуйте, слухайте його історії (навіть двадцять разів підряд), і просто любіть його! Бо ви завжди залишитеся для нього найріднішою в світі людиною – його мамою…

     Джерело: Твій Світ

     Читай також

    • Центр гідності дитини УКУ в співпраці із «Пташеня. Дитячий простір» розробили «Інструктажі для безпеки дітей»
    • Про гідність дитини мовою мистецтва — підсумки проєкту «SAFEGUARDING. Безпека дитини в середовищі церкви»
    • «Про що мовчать діти?» — серія розмов про потреби дітей з погляду психології та духовності
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.