Як обрати хрещених батьків для своєї дитини: 5 ключових критеріїв

Читай також

 • Чи можна відмовлятись від ролі хрещених батьків?
 • Чому ми хрестимо новонароджених: біблійна причина
 • Невдовзі станете хрещеними батьками? Ось що вам обов’язково слід знати!
    • Як обрати хрещених батьків для своєї дитини: 5 ключових критеріїв

     Якщо невдовзі – хрещення твоєї дитини, то маєш дуже важливе завдання – обрати для неї хрещеного батька та матір. І допоможуть у цьому нижче подані п’ять критеріїв доброго вибору.

     Насамперед варто пам’ятати, що це дуже відповідальний вибір. Бо після Тайни Хрещення вже не буде можливості змінити своє рішення. Отож зверни увагу на наступне.

     Глибока віра

     Першим завданням хрещених батьків є виховання у вірі. Буває, що дітиотримують невіруючих чи не практикуючих хрещених батьків. Однак йдеться про те, щоби хрещені батьки дбали про зростання у вірі своїх дітей. Хрещені батьки мають бути компасом у світі з багатьма спокусами, особливо у складні, кризові моменти життя дитини. І саме до них хрещеники мають звертатись тоді, коли мають якісь запитання щодо віри, переживання, труднощі. Хрещені батьки – не ті, хто приносить подарунки, але ті, хто веде до Ісуса, вказуючи правильний і добрий життєвий шлях.

     Щира приязнь

     Ми часто очікуємо від хрещених батьків, що вони переймуть естафету від біологічних у разі труднощів з вихованням, особливо в підлітковому віці. Без зобов’язань бути авторитетом, хрещені батьки можуть запропонувати хрещеному свій час та поради. Їхнє життя в дусі Євангелія є цінним прикладом, і дитина, яка має за взірець своїх хрещених батьків, здобуває справжній скарб.

     Зв’язок між хрееними батьками та дітьми – особливий і може стати дуже ресурним на життєвій дорозі. Однак варто розуміти, що діти більше довірятимуть тим, хто є друзями сім’ї, з ким добрі стосунки з рідними батьками. А тому дуже важливо обирати тих людей, які не зникнуть з часом із життя вашої сім’ї, очевидно, не випадкових людей.

     Відкрите серце

     Молодому батьку з багатодітної родини буде важко піклуватися про свого хрещеника і поглиблювати стосунки з ним. З цієї ж причини “відпадають” багато кандидаток на “хрещену матір”, які вже мають занадто багато хрещених дітей під опікою і не в змозі запланувати свій час разом з ними під час канікул. Теж якщо хрещений батько чи матір живе за кордоном, то це не створює багато можливостей спільно проводити час та будувати стосунки.

     Загалом, вибирати за хрещену матір чи батька людину, яка не має багато часу для своїх близьких чи друзів, ризиковано. На практиці справа в тому, що ці відносини формуються через проведення часу разом, під час зустрічей, спілкування. В ідеалі вони повинні відбуватися з раннього віку дитини. І найважливіше – не тривалість цих зустрічей, а їх якість – важлива щирість і щедрість серця.

     Зрілість

     Якщо хрещений батько або хрещена мати все ще сам-сама є дитиною, то чи має необхідну зрілість для виконання цього зобов’язання? Якщо його ставлення до віри все ще незріле, існує ризик, що він з часом змінить свою думку та погляди і відмовиться від християнської віри. Тому хрещеними батьками мають бути свідомі і насамперед зрілі у вірі кандидати.

     Свобода вибору


     У деяких сім’ях критерії вибору хрещених батьків випливають із загальноприйнятих суджень, а не з особистих переконань батьків. Куди поділась свобода та відповідальність? Важливо вибрати за хрещених батьків тих, яким це дійсно буде радістю.

     Ви можете вибрати когось, щоб погасити моральний борг або подякувати: самотнього родича, пару, яка не має власних дітей, друга, який був свідком на весіллі, двоюрідного брата, який ніколи не був хрещеним батьком, або невістку, яка не може мати дітей. Однак усі ці мотивації, хоча самі по собі не погані, не повинні бути продиктовані почуттям якоїсь невиправданої провини.

     Добрий вибір серед потенційних хрещених батьків не є mission impossible , якщо ми пам’ятаємо про дві речі: свободу та істину. Добре обрати хрещених батьків означає дати дитині «Вифлеємську зірку», яка покаже шлях до Отця.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Чи можна відмовлятись від ролі хрещених батьків?
    • Чому ми хрестимо новонароджених: біблійна причина
    • Невдовзі станете хрещеними батьками? Ось що вам обов’язково слід знати!
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)