Щороку моя сім’я розпочинає піст на кухні

Читай також

 • Короткий путівник по духовній боротьбі
 • Чому наші релігійні вчинки не означають, що ми святі
 • #НазустрічРіздвуХристовому. День 1. 15 листопада. Назустріч Богові, який надходить
    • Щороку моя сім’я розпочинає піст на кухні

     Щороку моя сім’я розпочинає піст на кухні.

     Дружина формує три довгі і товсті пасма солоного тіста, які потім сплітає разом. Далі вона прикріплює одну кінцівку тіста до іншої, щоб утворити коло. Потім починається веселощі для дітей. З коробками зубочисток у руках наші діти змагаються, хто може вткнути найбільше зубочисток у кола з тіста.

     Нарешті із зубочистками завершено, тісто у духовці.

     Після ретельної випічки, «терновий вінок» нашої родини виймають із духовки, після чого він стоятиме посередині нашого столу протягом тривалого часу посту.

     Сенс всієї цієї роботи простий: терновий вінець спонукає наших дітей до жертв під час Великого посту. Щоразу, жертвуючи чимось, дитина, відповідальна за добрий вчинок, знімає шип з вінця. Ціль, звичайно, полягає в тому, щоби тернових шипів до кінця посту не залишилось.

     Значення того, що мої діти називають “жертвами” , а ми дорослі – покаянням, насправді походить від латинського satisfacere дослівно “задовільняти” і швидше в нашій ситуації означатиме доброчесні справи, виконання яких спрямоване на відновлення того порядку, який був до гріха.

     Хтось відмовляється від кави і солодощів, хтось більше часу намагається молитися, хтось іде волонтерити і усі ці справи є виявом одного із трьох аспектів: молитви, посту, милостині.

     Саме в молитві, пості та милостині людина віддає Богу усе, чим вона володіє – свою духовність і своє тіло. Бо коли ми грішимо, то позбавляємо самі себе Божої гідності та благодаті. Натомість, коли жертвуємо – молячись, постячи, дяючи милостиню – відновлюємо пошкоджені гріхом тіло та душу.

     Відмовляючись від чогось, ми благословляємо Господа. І це не лише компенсація за гріхи, але й також особлива духовна сила для майбутнього, для витривалості у спокусах.

     Тісто готується із співвідношення 2 мірки борошна до 1 мірки солі. Замішувати, додаючи води.

     Поділити на 3 частини, сформувати з них довгі полоски і сплести їх, а потім з’єднати у формі кола.

     Тимчасом зубочистки замочити в олії. Вставити їх по всій формі. Випікати при високій температурі до готовності (орієнтовно 30 – 40 хв). Обов’язково вийняти з духовки після приготування.

     Поставте “терновий вінок” в центрі столу, а збоку банку для шипів. У ніч перед Воскресінням не забудьте наповнити банку улюбленими ласощами.

     Підготувала Тетяна Трачук

     Читай також

    • Короткий путівник по духовній боротьбі
    • Чому наші релігійні вчинки не означають, що ми святі
    • #НазустрічРіздвуХристовому. День 1. 15 листопада. Назустріч Богові, який надходить
     • Оціни

      [ratemypost]