Чи можна під час епідемії сповідатись віддалено?

Читай також

 • СПОВІДЬ. Як правильно це робити? Що каже Біблія? Чи сповідаються священники?
 • Що я втрачаю, якщо не сповідаюсь?
 • Найбільші помилки в іспиті сумління
    • Чи можна під час епідемії сповідатись віддалено?

     Чи можна під час епідемії сповідатись без контакту, наприклад за допомогою телефону, скайпу тощо?

     Наразі такої можливості в Церкві немає. Будь-які зміни під час надзвичайних ситуацій можливі за вказівками самого Папи Римського.


     Які тут є перешкоди – з теологічного чи технічного боку? Виглядає, що теологічно можна було б виправдати сповідь на відстані, щоби використовувати аудіовізуальні засоби передачі інформації в особливих ситуаціях. До сьогодні застереженням було переконання, що сповідь – це зустріч людей, тому необхідна фізична і духовна присутність.

     Але хіба зустріч за посередництвом, до прикладу, скайпу, не є зустріччю? Я думаю, що є. Однак іншою перешкодою є можливе порушення таємниці сповіді, небезпека маніпуляції сторонніми особами, підслуховування, запис розмови тощо.

     Отже, що мені робити, якщо я не можу піти до сповіді з незалежних від мене причин або у нашому випадку хочу дотримуватися карантину?

     У цьому випадку ми маємо справу з надзвичайною ситуацією. І тут Боже милосердя, як і Церква, йдуть нам назустріч. Зараз достатньо зробити іспит совісті і збудити досконалий жаль, не під впливом страху, але з любові до Бога. Коли ж надзвичайна ситуація припиниться, тоді слід піти на сповідь і визнати свої гріхи.

     Тому якщо зараз не можемо піти до сповіді, то не варто піддаватися паніці, а в молитві визнати свої гріхи і просити Бога про прощення.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • СПОВІДЬ. Як правильно це робити? Що каже Біблія? Чи сповідаються священники?
    • Що я втрачаю, якщо не сповідаюсь?
    • Найбільші помилки в іспиті сумління
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)