Протилежність любові – байдужість

Читай також

 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
 • «Людина повинна відкривати, хто вона є, а не обирати»
 • «Сексуальність не існує сама по собі, вона є ознакою ЛЮДИНИ»
    • Протилежність любові – байдужість

     Існує думка, що протилежність любові – ненависть. Але для мене це байдужість. Найстрашніше, коли тобі просто немає діла до іншого.

     Байдужість начебто має захищати нас від болю, але по суті вона провадить до ще більшого болю і руйнування.

     В Біблії знайдемо історію про чоловіка, який лежав весь в крові на узбіччі. Самарянин не зміг пройти повз нього. Ісус сказав, що він поставився до пораненого як до ближнього і ми повинні ставитися так до всіх людей, які поруч з нами.

     Що мав на увазі Ісус? Нам слід шукати побитих людей на узбіччі доріг?

     Можливо. А як щодо людей, чиї рани не фізичні? Як щодо знедолених і тих, які страждають депресією? Тих, хто зазнав емоційного насильства? Тих, хто втратив сенс життя?

     Я вірю, що ми покликані допомагати не тільки тим, чиї рани фізичні . Найбільше смертей відбувається не через хвороби або нещасні випадки: на першому місці – суїцид. Статистика жахлива, деякі джерела пишуть, що від самогубств гине 10 осіб на годину! Десять людей! На шістдесят хвилин!

     Це люди, які втратили будь-яку надію і віру. Я впевнена, що якщо ми відірвемося від свого власного світу і будемо звертати увагу на людей (наприклад, в громадському транспорті) і говорити з ними – статистика зміниться. Адже у нас, як у віруючих людей є надія, у нас є Христос і та любов, яку Він дає.

     Той, хто запалює світильник, не ховає його під ліжко. Чи має сенс те, що ми, знаючи радісну звістку, знаючи послання надії, мовчимо?

     Якщо ми не говоритимемо, що є надія, є життя, є Той, Хто зцілить усі рани, якщо ми не приймемо таких людей в сім’ю і не станемо їм по-справжньому опорою і підтримкою, хтось інший скаже їм, що надії немає та їхнє життя безглузде. Найбільша брехня, в яку вірять самогубці, – те, що їх вчинок приверне до них увагу … але занадто пізно.

     І на жаль, я не кажу лише про людей за межами церкви, але і всередині. Нас оточує так багато людей, яким життєво необхідна наша допомога. Спробуймо змінювати світ тим, що будемо уважніші до ближніх.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • «Людина повинна відкривати, хто вона є, а не обирати»
    • «Сексуальність не існує сама по собі, вона є ознакою ЛЮДИНИ»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)