Сім останніх слів Ісуса. Будеш зо мною в раю

Читай також

 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
 • «Людина повинна відкривати, хто вона є, а не обирати»
 • «Сексуальність не існує сама по собі, вона є ознакою ЛЮДИНИ»
    • Сім останніх слів Ісуса. Будеш зо мною в раю

     Назарій Ланько ― отець-диякон катедрального храму святого Апостола Андрія Одеського екзархату УГКЦ у духовних реколекціях «Сім останніх слів Ісуса» пропонує роздумати над посланнями від Ісуса для нас.

     Після того, як Ісус Христос звернувся до Свого Небесного Батька, прохаючи, щоб пробачив тим, хто Його розпинали, бо не знають, що роблять, події розгортаються так: увесь натовп глузує з Ісуса. всі були проти Бога. Збувається пророцтво Ісаї 53, 12:

     “Тому я дам йому, як пай, премногих; він з сильними буде ділити здобич, бо видав на смерть свою душу і був зачислений до лиходіїв, коли він узяв на себе гріхи багатьох і за грішників заступався.”

     Ісуса було розіп’ято між двома злочинцями, щоб принизити Його.

     Друге слово в Євангеліє від Луки 23, 43 читаємо:

     “Сказав (Ісус) до нього: “Істинно кажу тобі: Сьогодні будеш зо мною в раї.””

     Прекрасна обіцянка. Мабуть, кожен із нас хотів би почути таку обіцянку від Бога. Святий Іван Золотоустий коментуючи цей вірш каже, що до того моменту жоден не мав обіцянки неба. Як це було у випадку благорозумного розбійника. До нього Христос проявив величезне милосердя.

     З передання Церкви, а також із описів страстей Господніх, які ми отримали від святих людей, зокрема від Блаженної Катаріни Еммерік,  дізнаємося про цю сцену і контекст цих подій, в яких Ісус промовив ці слова.

     Ці слова свого часу викликали великі дискусії щодо блаженного бачення Бога по смерті. Східна Церква каже, що християнин, перебуваючи у вічності, ще не отримує цілковитого віддання своєї заслуги у небі для споглядання Бога. Що це все відбудеться після Страшного суду.

     Натомість християнський захід в словах Ісуса вбачає, що душа по смерті отримує той рівень слави, який заслужила за свої вчинки за життя.

     Духовний контекст цих слів Христа для кожного з нас дуже глибокий. Бачимо, як через жаль і бажання бути з Богом, Ісус пробачає злочинця.

     Ми по своїх вчинках наслідуймо того розбійника, який покаявся. Милосердя Боже – незбагненне. І навіть в останні хвилини життя відкривається надія раю. Молімося про цю ласку для кожного з нас. Щоб у хвилину своєї смерті ми удостоїлися ласки прощення, любові й прийняття.

     Читайте також: Сім останніх слів Ісуса. Прощення

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • «Людина повинна відкривати, хто вона є, а не обирати»
    • «Сексуальність не існує сама по собі, вона є ознакою ЛЮДИНИ»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"