«Під проводом Марії до Ісуса». Частина I

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
 • #НазустрічРіздву. День 14. 28 листопада. Боже Слово – світильник на моїх дорогах
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • «Під проводом Марії до Ісуса». Частина I

     Назарій Ланько ― отець-диякон катедрального храму святого Апостола Андрія Одеського екзархату УГКЦ запрошує провести травень в молитві до Богородиці.

     Місяць травень є особливим у літургійному житті. В час коли все навколо зеленіє і розквітає, свята Церква заохочує вірних до вшанування Пречистої Діви Марії. Традиційно на парафіях, у вечірній час, ми молимось так звані «маївки» до Пресвятої Богородиці. З огляду на це, ще раз (кажу ще раз, бо вже не раз розглядали тему почитання Марії) коротко застановимось над набожністю до Пресвятої Діви Марії, згідно із думкою найревнішою апостола цього набоженства – святого Альфонса Марії де Лігуорі…

     «Ніхто не став святим, як лишень за причиною Пречистої Діви Марії. Правдива побожність до Пречистої Діви Марії є певним знаком призначення до неба, а заразом і мірою святості. Бо чим хто є побожнішим, тим буде святішим і тим вищий ступінь слави очікує його в небі» (св. Альфонс Лігуорі).

     Покровитель моралістів у різних своїх творах згадує Марію. Дані настанови про набожність до Марії взяті із твору «Правдива обручниця».

     Найперше Альфонс говорить ПРО ПОТРЕБУ НАБОЖНОСТІ ДО ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ: «Бо хто мене знаходить, той життя знаходить | й осягає від Господа ласку» (Прит.8:35). Усі авторитетні Вчителі Церкви (св. Анзельм, Антонін, Бонавентура та ін.) говорять про потребу набожності до Марії, наголошуючи на великому Її заступництві перед Богом. Окрім цього, сама Мати Божа дуже прагне допомагати своїм почитателям; тому св. Андрій з Авелліно називає Її «нашою райською посередницею».

     Про сатану каже св. Петро, що як лев ревучий, ходить, кого б пожерти (1 Пт 5,8); а про Марію можна б було сказати за св. Бернардином з Бустіс, що ходить, шукаючи, кого б спасти. Альфонс чітко стверджує і доносить до своїх читачів: «Маріє в небі нічого іншого не робить, тільки благає про милосердя для грішників». Як про Бога каже Давид (Пс 34,16), що має очі звернені на праведних, так і про Марію пише св. Річард від св. Вавринця, що має очі звернені як на праведних, так і на грішних.

     Посилаючись на уривок із Євангелія від Луки (1,30) і слова кардинала Хюго, Альфонс стверджує, що Марія знайшла ласку не для Себе, бо сама завжди була в Її посіданні, але для нас, які її втратили. Тому кожний хто прибігає до Марії, буде спасенний. Марія є громадським шпиталем (св. Василій), що лікую тих, хто хворіє на хворобу гріха.

      

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • #НазустрічРіздву. День 14. 28 листопада. Боже Слово – світильник на моїх дорогах
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"