Глава УГКЦ: «Пандемія коронавірусу — це радикальний заклик Бога до людства: перестаньте вести війни одне проти одного»

Читай також

 • “Заклик, який нам дає Господь Бог — іти вперед, до свободи, ставати щораз гіднішими і вільнішими у нашій пасхальній ході”.
    • Глава УГКЦ: «Пандемія коронавірусу — це радикальний заклик Бога до людства: перестаньте вести війни одне проти одного»

     Дуже багато можна почути, якщо слухати Бога і старатися зрозуміти, як людині будувати нову культуру. Як по-новому будувати свою цивілізацію. Давайте поставимо, як ключ до будівництва «нового світу», — заповідь любові, яка оновлює того, хто її практикує і хто нею живе.

     Таке прохання висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ». Співрозмовницею Глави УГКЦ була шеф-редактор інтернет-видання «Лівий берег» Соня Кошкіна.

     Говорячи про причини того, чому і за що Бог допустив ситуацію з пандемією, Предстоятель УГКЦ зізнався, що не має однозначної відповіді на це питання. Проте закликав усіх разом щодня запитувати про це у Бога, слухати Його голосу і намагатися зрозуміти те, що Він нам хоче сказати.

     Блаженніший Святослав поділився своїми думками про причину коронавірусної пандемії. При цьому Глава Церкви наголосив, що це не є відповідь від імені Бога, а є тими відповідями, які він віднайшов у приватному слуханні Бога.

     «Якщо аналізувати ситуацію з вірусом, — каже Глава Церкви, — то бачимо, звідки він виник і звідки взявся. Відтак ми починаємо бачити, що живемо у період фундаментальних і глобальних катаклізмів і змін. Екологічна криза у світі є певним підґрунтям мутації цього вірусу. Ми не знаємо, чи після того, як ми подолаємо коронавірус, чи якась інша пандемія не виникне у світі».

     «Сьогодні відчуваємо глибоке потрясіння у природі. Складається відчуття, що природа починає боронитися перед людиною, яка складає для неї глобальну загрозу. Тому нам важливо дуже серйозно переосмислити наше ставлення до довкілля. Думаю, що ця хвороба є першою кризою глобального світу і глобальної культури. Навіть більшою, аніж Друга світова війна. Ми вперше відчули, що живемо в одному великому селі. Вогонь, який загорівся у Китаї у лічені дні поширився по всьому світу. Ми розуміємо, що те, що сьогодні діється у моєму домі, рано чи пізно торкає всіх. Ми не можемо сьогодні ділитися на сфери впливу», — сказав він.

     І згодом додав: «Можливо це сьогодні нам допоможе переосмислити глобальні стосунки між різними політичними центрами і врешті перестати воювати між собою. Перестати вкладати гроші у зброю».

     Глава Церкви звернув увагу на те, що до сьогодні Україна є в епіцентрі нової геополітичної гри і потерпає від війни.

     «Можливо Господь нам хоче сказати: люди, перестаньте вбивати самі себе. Не інвестуйте у смерть. Інвестуйте у життя. Зараз ми себе захищаємо, але є той, хто інвестує у війну і на нас нападає. Можливо це радикальний заклик до людства перестати планувати і вести війни одне проти одного», — зауважив Блаженніший Святослав.

     А також звернув увагу на глобальний наслідок пандемії — економічну кризу.

     «Ми бачимо, що санітарна криза породжує економічну кризу. Чимало хто говорить про рецесію світової економіки, яка може бути гіршою, аніж на початку ХХ століття. Вартує замислитися над тим, що нам необхідно будувати більш справедливу економічну систему у світі. Нам важливо зрозуміти, яким чином справедливо розподіляти наші ресурси», — наголосив він.

     «Дуже мене стурбувала заява одного з речників ООН, який говорив про небезпеку голоду у світі. У ній говориться про те, що може бути голод біблійних масштабів. Ми мусимо також відчувати не тільки хворих на коронавірус, а також і тих, хто потерпає від несправедливого розподілу ресурсів у світі», — додав на завершення Отець і Глава УГКЦ.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • “Заклик, який нам дає Господь Бог — іти вперед, до свободи, ставати щораз гіднішими і вільнішими у нашій пасхальній ході”.
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.