Чому ми молимося до Богородиці, святих та ангелів?

Читай також

 • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
 • «Мамо, дякую за дар життя! Дякую, що навчила вірити в Бога», — Блаженніший Святослав у вітанні з нагоди Дня матері
 • Відбулися IV дні формування для молоді
    • Чому ми молимося до Богородиці, святих та ангелів?

     У новому випуску проєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава Церкви роздумував над молитвою до святих, зокрема до Богородиці, ангелів та усіх інших Божих угодників. Нижче пропонуємо текстову версію відеокатехизи.

     Дорогі в Христі брати і сестри!

     У попередніх наших роздумах ми з вами намагалися збагнути, як треба молитися, які є ступені та способи молитви. Але починали ми нашу дорогу із запитання «До Кого я молюся?», «Хто є Той, до Кого я звертаюся у моїй молитві?» Очевидно, що на перше місце ми поставили нашого живого, вічного, люблячого Бога, Творця і Спасителя. Бо не можна розпочати молитву, не усвідомивши, до Кого ми говоримо, до Кого звертаємося. Ми також згадували, що молитва потребує певного приготування, щоби сконцентрувати свою увагу на тій Особі – на Богові, з Яким розпочинаємо діалог.

     Але, окрім божественних осіб Пресвятої Тройці – Отця і Сина і Святого Духа, ми скеровуємо нашу розмову в молитві також до інших осіб, які, хоч і належать до Божого творіння, але виконують дуже важливу роль в нашому особистому християнському житті та житті Христової Церкви.

     Молитва до Богородиці

     Наступною, до кого ми повинні звертатися в молитві після Господа Бога, є Пречиста Діва Марія. В традиції Церкви Богородиця займає особливе місце. Вона є певною іконою Церкви, є тим дзеркалом, у якому Церква, спільнота – ми з вами, можемо впізнати себе, розгледіти себе, зрозуміти, як ми повинні жити, і що означає бути частиною Церкви як Христового Тіла.

     Пречиста Діва Марія виконує дуже важливу роль в житті Церкви. Вона є посередницею благодатей, є тою, що неустанно своїм покровом і молитвою покриває нас і заступається своєю материнською молитвою за нас перед своїм Сином. Тому після Христа, після Святого Духа і Бога-Отця ми в молитві повинні плекати зв’язок з нашою Небесною Батьківщиною, небесною Матір’ю – Пречистою Дівою Марією. Хто справді відчуває себе сином Церкви – відчуває себе сином Марії, бо їй поручив на хресті усіх нас наш божественний Спаситель, кажучи: «Жінко, ось син твій», а до свого улюбленого учня сказав: «Сину, це Матір твоя»! (Ів. 19, 26).

     Молитва до святих і ангелів

     Також у нашій молитві ми звертаємося до святих і до ангелів, тому що у свідомості Христової Церкви вони є нашими заступниками і молільниками на небесах. Вони є частиною небесної, прославленої Церкви. Ми віримо в сопричастя святих, коли ми один одному можемо допомагати так само, як тут, на землі, ми молимося один за одного. І це є необхідною частиною нашого молитовного життя!

     Пригадуєте, ми підкреслювали, що перш, ніж молитися за себе, за свої потреби, мусимо помолитися за свого ближнього, за його потреби. Перейнятися його болями, його стражданнями, його молитвами і молитовними звертаннями до Господа Бога. Так само, коли ми молимося до святих, ми поступаємо у подібний спосіб. Ми просимо, щоб вони, які вже сьогодні споглядають Боже обличчя, які вже досягнули мети християнського життя і втішаються вічним щастям в небі, там, перед Божим престолом на небесах, молилися за нас.

     У книзі Одкровення ми маємо цікавий образ небесної молитви святих. Цей образ Апокаліпсис змальовує так: в даний момент цієї вічної небесної Літургії перед престолом Небесним нашого небесного Отця відкриваються чаші з кадилом, з яких виходить кадильний  дим. І каже апостол і євангелист, який споглядає цю дійсність, що це молитви святих, які підіймаються перед Божим Престолом як благовонний запах духовний.

     Отож, ми часом відчуваємо, що нашими посередниками, заступниками, нашими вчителями, а часом рятівниками в наших життєвих ситуаціях на землі, є святі в небі, тому ми їх почитаємо, просимо їхнього заступництва. Кожен із нас має свого патрона, того святого, ім’я якого носимо, і який заступається за нас на небесах. Кожен із нас має свого Ангела-хоронителя, якого ми також мусимо в молитві призивати, адже він молиться за нас перед Господом і оберігає від зла в нашому земному житті.

     Тому в тій молитві до святих навчімося звертатися із синівською довірою до Богородиці, а відтак не забувати про нашого Ангела-хоронителя, про ангелів і святих у небі, які є частиною спільноти Церкви. Церква є спільнотою і ангелів, і людей, які в молитві, як на небі, так і на землі, є об’єднані в сопричасті Духа Святого силою молитви. Тому й кажемо: «Святі ангели та архангели, моліть Бога за нас!» Амінь.

     † Святослав

     Читай також

    • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
    • «Мамо, дякую за дар життя! Дякую, що навчила вірити в Бога», — Блаженніший Святослав у вітанні з нагоди Дня матері
    • Відбулися IV дні формування для молоді
     • Оціни

      [ratemypost]