Ключ до справжнього розуміння Хреста

Читай також

 • Іти за Ісусом, причащаючись Хлібом Життя, щоб стати поживою для інших…
 • Жінко, ось Син Твій…
 • Отець Михайло Димид на похороні сина Артемія: “Герої вмирають… Але дають нам насіння, на основі якого народжується сильніша відвага…”
    • Ключ до справжнього розуміння Хреста

     В одному помешкані мене запитали, чи це нічого, що в них на стіні у вітальні висить хрест, адже люди кажуть, що він може принести нещастя.

     Мені здається, що в поточному “народному” сприйнятті слово хрест отримало не до кінця властиве сприйняття, як зрештою, багато інших слів. Ми ставимо знак рівності між хрестом і стражданням, а оскільки страждання боїмось, то і хреста лякаємось.

     “Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним.” – ось ключ до справжнього розуміння Хреста. Він є знаком Любові! Не сердечко, а саме Хрест!

     Задоволення, насолода, кайф і метелики в животі – нам так хочеться лише це бачити в любові. Ці прикмети цілком можуть бути і є присутні в любові, але Христос з Хреста пригадує, що не може бути любові без відповідальності, виходу назустріч іншій особі, зречення, смирення, готовності служити і навіть готовності терпіти. Усі ці прикмети ми відкидаємо, а тому дедалі більше страждаємо від браку любові. Ми її шукаємо скрізь: в пригодах, славі, достатку, сексі, лайках в соціальних мережах, косметиці, одязі, крутих гаджетах, нових машинах, кар’єрі… В певному моменті починає здаватись. що ось вона вже є, але дуже швидко це враження випаровується наче міраж і ми біжимо до наступної мети, яка неодмінно виявиться таким самим міражем.

     Ми стільки здобули і досягнули. Маємо неймовірну кількість “благ цивілізації”, стали заможнішими, здоровішими…, але не стали щасливішими. Бо справжнє щастя здобувється лише через спроможність любити!

     Любити – це завжди вільний вибір людини. В цьому виборі найскладніше домовитись саме з собою і подолати свої внутрішні опори і переконання. Але кожен християнин може стати біля Хреста Христового і зачерпнути сили від Нього.

     Отець Ростисла ПЕНДЮК, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ

     Читай також

    • Іти за Ісусом, причащаючись Хлібом Життя, щоб стати поживою для інших…
    • Жінко, ось Син Твій…
    • Отець Михайло Димид на похороні сина Артемія: “Герої вмирають… Але дають нам насіння, на основі якого народжується сильніша відвага…”
     • Оціни

      [rating-system-posts]

        

       Leave a Comment