Чи таїнство Єлеопомазання справді може допомогти одужати?

Читай також

 • Єлеопомазання дає людині можливість отримати благодать Святого Духа, щоб перебороти хворобу
 • Справжня причина неперевершеного звучання скрипок Страдіварі
 • Саме Вони розгортають пелюшки
    • Чи таїнство Єлеопомазання справді може допомогти одужати?

     Єлеопомазання хворих – ідеальні “ліки”, які мають багато переваг і не мають побічних ефектів. Але чи насправді воно ефективне?


     Ви коли-небудь наважувались запропонувати Єлеопомазання хворих важкохворій людині зі свого оточення? Що, якщо нова євангелізація відбуватиметься саме завдяки таким, з часом уже забутим пропозиціям?

     Зізнаймося: здійснення єлеопомазання хворих не займає багато часу у служіннні священника. Але як багато це таїнство для нас промовляє і як воно дозволяє нам пережити пасхальну таємницю і спасительну присутність Христа!

     Можливо, нам слід поглянути на це таїнство в найсвітліші моменти нашого життя, щоби попросити про нього під час важких переживань? І це не обов’язково означає перспективу майбутньої смерті. Єлеопомазання хворих, яке є однією з форм цього таїнства, можна пережити в будь-який момент важкої хвороби. Але як щодо його ефективності?


     Як ми можемо виміряти ефективність помазання хворих?


     Коли ми говоримо про ефективність, ми часто говоримо про це по-світськи, маючи на увазі, конкретну користь тут і зараз Єлеопомазання хворих, як і кожне таїнство, запрошує нас кардинально змінити свою перспективу.

     Це питання Божої вільної ініціативи. Це досвід переходу від нашого бажання зцілення до Божого бажання спасіння; переходу від відчуття панування у своєму житті до синівства, відчутного у стосунках з Отцем, який дав нам життя. Змінивши цю точку зору, ми могли б виміряти ефективність таїнства помазання хворих та його наслідків.

     Це прийняття глибокого миру, яке походить від усвідомлення того, що ми не самотні, що нас люблять і ми обрані, хоча шлях миру та відновленої любові не є визначеним наперед.

     Таїнство є ефективним, коли виконується те, про що воно говорить:

     Безначальний, вічний, святий святих, Ти послав на землю єдинородного Твого Сина, що зціляє всяку недугу і всяку неміч душ і тілес наших, пошли Святого Твого Духа і освяти єлей цей, і вчини, щоб він був для рабів Твоїх, що помазуються, на повне визволення від гріхів їх, на насліддя царства небесного.

     Ці слова говорять про єдність з Господом, який пройшов через муки заради нашого спасіння. Вони говорять про звільнення від оков гріха, що зосереджує нас на нас самих. Він розповідає про новий вимір життя, який є вибором для боротьби з хворобою, хоча це і не передбачає її результату, з відкритістю до перспективи порятунку. Флорентійський собор каже нам, що це таїнство “має вести хворих до зцілення душі, а також до зцілення тіла, якщо це воля Божа”.

     Єлеопомазання – це вибір підкорятися Божій люблячій волі. Мірилом ефективності цього таїнства також може бути любов до себе у всій її крихкості, що випливає з нескінченної любові Бога.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Єлеопомазання дає людині можливість отримати благодать Святого Духа, щоб перебороти хворобу
    • Справжня причина неперевершеного звучання скрипок Страдіварі
    • Саме Вони розгортають пелюшки
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 5 / 5. Vote count: 3

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)