«Празник апостола Андрія – свято глобальної єдності нашої помісної Української Греко-Католицької Церкви», – Глава УГКЦ

Читай також

 • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
 • «Цей рік буде сповнений Божою присутністю», — Блаженніший Святослав у Новорічному привітанні
 • Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: про підсумки, виклики, здобутки та історичні події 2023 року
    • «Празник апостола Андрія – свято глобальної єдності нашої помісної Української Греко-Католицької Церкви», – Глава УГКЦ

     Дякую кожному з вас, які сьогодні помоляться за мене, грішного, до нашого Спасителя. Нехай через силу нашого молитовного єднання церковне оновлення, яке вийшло з моменту виходу нашої Церкви з підпілля, засягне аж по край землі – всюди, де б’ється українське серце. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав сьогодні під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у день всесвітньої молитви за Отця і Главу УГКЦ.

     Розкриваючи богословський зміст євангельського уривку про оздоровлення скорченої жінки, Блаженніший Святослав зазначив, що в ньому євангелист Лука благовістує нам Бога як джерело відродження, оновлення і повноти життя. Господь Бог, за словами проповідника, є тим, хто покликав до існування світ, і лише Бог здатен забезпечити його життєдайність і розвиток його життя.

     «Цікавим моментом є те, що благовість про оновлення світу книги Священного Писання передають у контексті очікування Різдва», – зауважив Глава Церкви і додав, що у світлі очікування оновлення сьогоднішня подія про зцілення скорченої жінки є дуже цікавою, знаменною і глибокою для кожного.

     В сьогоднішньому Євангелії від Луки 13, 10-17 Христос зустрічає біля синагоги у суботній день жінку, яка багато років була розбита паралічем і не могла навіть випростатись. Причиною рабства і неповноцінності її істоти був нечистий дух. У Євангелії описано дискусію між Ісусом та начальником синагоги, причиною якої, на переконання проповідника, було старозавітне упередження про те, що субота є днем повної нерухомості, адже саме сьомого дня, сотворивши весь світ, Творець відпочив.

     «Тодішній ритм життя відтворював моменти як Божої дії, так і свого роду Божої бездіяльності. Начальник синагоги був переконаний, що в суботу Бог не діє. Він не розумів, не відчував і не бачив, що той Бог, про Якого він так багато говорив, є присутній біля нього в особі свого Єдинородного Сина. Ба більше, того сьомого дня Бог не є бездіяльним, Він наживо присутній, щоб звільняти, рятувати, оновлювати і відроджувати людину», – пояснив Блаженніший.

     За його словами, слово про відродження, оновлення і очікування повнити життя торкає кожного нас, які, очікуючи Різдва, чекаємо цього відродження і оновлення світла надії на повноту життя.

     Відтак Глава Церкви пригадав, що сьогодні ми святкуємо свято Андрія Первозванного, одного з перших апостолів Христа.

     «Апостол Андрій був не тільки першим, кого покликав Христос; він також перший, хто кличе інших. Цікаво, що саме Андрій був тим апостолом, який приніс Євангеліє у незнану на той час Візантію. На ньому будується і апостольське передання нашої Київської Церкви. Мабуть, передбачаючи Божу славу, яка засіяє на Київських горах, він собі й не уявляв, що це місто стане столицею найбільшої християнської держави на сході Європі», – наголосив Блаженніший Святослав.

     «Апостол Андрій є нашим апостолом, з якого наша Церква виводить апостольське спадкоємство. Його мощі спочивають у престолі нашого Патріаршого Собору тут, у Києві. Він є особливим символом і заступником єдності нашої Церкви», – підкреслив Отець і Глава Церкви і додав, що саме тому сьогодні, у свято апостола Андрія, наша помісна Українська Греко-Католицька Церква святкує свято глобальної вселенської єдності.

     Блаженніший Святослав також наголосив на тому, що у цей день наша Церква єднається не тільки молитвою і ідеєю про помісність і єдність, але й у конкретній акції і дії.

     «Сьогодні у всіх наших храмах відбувається збірка під назвою “Андріїв гріш”. Так, як у Вселенській Церкві у свято Петра і Павла діє акція “Петрів гріш” для підтримки ініціатив Папи Римського, так у це свято єдності нашої помісної Церкви ми єднаємося у нашій солідарності. Ми єднаємося не лише в радості і надії, але й у потребі з кожним мирянином, сином і донькою Церкви», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

     «Просімо апостола Андрія, щоб допоміг нам побачити у таїнстві Різдва, в особі  воплоченого Бога джерело нашої надії, відновлення і відродження. Святий апостоле Андрею Первозванний, моли Бога за нас грішних», – додав на завершення Отець і Глава УГКЦ.

     Пригадуємо, що долучитися до акції «Андріїв гріш» і підтримати душпастирські та соціальні ініціативи Патріарха можна тут.

     Департамент інформації УГКЦ
     Фото: Олександр Савранський

     Читай також

    • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
    • «Цей рік буде сповнений Божою присутністю», — Блаженніший Святослав у Новорічному привітанні
    • Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: про підсумки, виклики, здобутки та історичні події 2023 року
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.