Ми не йдемо на Службу Божу, щоб дати щось Богові, а щоб отримати від Нього те, чого потребуємо

Читай також

 • Дорога до Божого Царства легка і проста
 • Ознакою доброї молитви є те, що ми маємо в нашому серці благоговійні почуття до Бога
 • Мій найдорожчий дар: 14 серпня
    • Ми не йдемо на Службу Божу, щоб дати щось Богові, а щоб отримати від Нього те, чого потребуємо

     Слово Боже про запрошення на Бенкет ( Лк 14,16-24) – говорить нам про події які ми переживаємо щонеділі і щосвята! Власне бенкет, про який говорить Ісус, є прообразом Євхаристійного Бенкету, який ми з Ним служимо, літургіємо, переживаємо! В якому ми беремо участь! Ми можемо відгукнутися на те запрошення, або «проігнорити» і не прийти…

     Відмовляючи на запрошення прийти, втрачає не Він, а втрачаємо ми…

     ⠀🙏Відпочинок і святкування неділі має особливий християнський зміст. Саме християнський сенс синівського, а не рабського життя, натхненний Пресвятою Євхаристією, зробив неділю, майже повсюдно, днем відпочинку. Власне, свята Літургія є випередженням, а водночас і актуалізацією того Божественного бенкету, на який нас усіх запрошено!

     ⠀⛪️Дуже часто чуємо (я чую точно) пояснення: а нащо мені ходити до церкви? Я собі помолюся вдома!

     Мусимо зрозуміти та усвідомити раз і назавжди, що ми не йдемо на Службу Божу, щоб дати щось Богові, а щоб отримати від Нього те, чого насправді потребуємо! Лише завдяки Ісусовій благодаті, Його живій присутності в нас і між нами, можемо впроваджувати в життя Його заповіді і бути щасливими.

     ⠀🥖🍞Перебуваючи в очікуванні і приготуванні до празника Різдва, запрошення на Бенкет, – має особливий зміст. Адже Христос вибрав народитися в Вифлеємі, в місті Хліба. Слово не просто стало тілом і оселилося між нами! Хрстос забажав залишитися з людиною! Він залишився для нас у Пресвятій Євхаристії! Причащаючись її, ми досвідчуємо зустріч з Ним і досвідчуємо передсмак Вічності.

     ✔️Так! Важливо живитися Євхаристією! Бо якщо з Євхаристії Церква Живе, то без неї – помирає!

     ⠀✔️Так! Важливо служити Євхаристію, щоб спромогтися служити Євхаристію Житття! Ставатися Євхаристією для інших!

     ⠀✔️Так! Важливо жити отією Літургійною Дійсністю у храмі. Адже це не просто стіни, але місце і часо-простір котрий дає змогу в молитві єднатися часу і вічності, живим на землі і тим що вже відійшли з земного життя!

     ✔️Так! Важливо ходити до Церкви, творити Церкву, тому що це місце, де ми зустрічаємося  не просто з пам’яттю про Бога, а місце, де нас чекає ЖИВИЙ БОГ!

     Отець Роман ДЕМУШ

     Читай також

    • Дорога до Божого Царства легка і проста
    • Ознакою доброї молитви є те, що ми маємо в нашому серці благоговійні почуття до Бога
    • Мій найдорожчий дар: 14 серпня
     • Оціни

      [rating-system-posts]