«Дотримання карантинних норм – співдія для спільного блага», – Блаженніший Святослав у спецефірі про Covid-19

Читай також

 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
 • Блаженніший Святослав проголосив затверджений Синодом Місяцеслов УГКЦ
 • Глава УГКЦ привітав захисників України: Українське воїнство показало на весь світ, що Україна є найсильніша духом
    • «Дотримання карантинних норм – співдія для спільного блага», – Блаженніший Святослав у спецефірі про Covid-19

     Я виконував і далі виконую всі правила карантину: соціальна дистанція, носіння масок, миття рук. Намагаюся виконувати все те, що кажуть лікарі, і поки що Господь Бог милував. Так в спеціальному ефірі телеканалу «Україна 24», присвяченому темі пандемії, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, розповів, як йому вдалося до цього часу не захворіти на Covid-19.

     У програмі Глава УГКЦ зазначив, що поки що особисто не хворів коронавірусом.

     Блаженніший Святослав прокоментував дві крайнощі, в які, буває, впадають люди у трактуванні коронавірусної пандемії. Це, з одного боку, невизнання коронавірусної інфекції як такої, а з іншого – сприйняття її як кари Бога або теорії світової змови.

     «Я б не хотів зараз виступати в імені самого Творця і пояснювати, чому Він це зробив. Але, очевидно, Господь Бог до нас говорить через ці обставини. Ми віримо в Бога, який є Любов’ю, і всі ті події в нашому житті, навіть драматичні, є для нас доброю нагодою чогось навчитися. Думаю, що і коронавірус потрібно сприймати саме як нагоду щось переосмислити, чогось навчитися, нагоду зрозуміти, що в нашому житті є основне, а що – другорядне».

     Коментуючи примусове закриття храмів під час карантину, яке мало місце в багатьох країнах світу, Глава УГКЦ зазначив, що в деяких випадках претекст пандемії міг бути використаний для обмеження релігійної свободи. Наприклад, навіть в Західній Європі, за його словами, світська влада не розуміла, що, поруч з іншими базовими, люди мають і релігійні потреби. Тому, обмежуючи соціальні контакти просто силою державного припису, закривалися храми, внаслідок чого люди позбавлялися можливості реалізовувати свої релігійні потреби.

     «Богу дякувати, в Україні ми знайшли спосіб комунікації з владою, і влада не взяла на себе аж такої відповідальності, щоб силою власного припису примусити закрити всі храми чи релігійні споруди. Однак були встановлені дуже чіткі карантинні обмеження: одна особа на 5 м2, зберігання соціальної дистанції, носіння захисних масок, миття рук тощо», – розповів Глава УГКЦ.

     Церкви та релігійні організації в Україні сприйняли, за його словами, ці вимоги держави через те, що вони були однаковими майже для всіх спільнот і організацій, які мають соціальний вимір своєї присутності в суспільстві. «Ми виконували їх як законослухняні громадяни», – додав Глава УГКЦ.

     Блаженніший Святослав як віднедавна черговий головуючий у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій, заявив, що, якщо на початку пандемії різні українські Церкви по різному реагували на карантинні заходи, то сьогодні на рівні Всеукраїнської Ради Церков є опрацьована більш-менш спільна позиція щодо виконання Церквами карантинних вимог, які на даний час подає Українська Держава.

     Крім того, Глава УГКЦ прокоментував дотримання карантинних вимог вірними зокрема Української Греко-Католицької Церкви.

     «Українці греко-католики, – відзначив він, – виявилися тут дуже дисциплінованими. На наш заклик від самого початку наші люди відповіли дуже позитивно. Вони відчули, що їхні душпастирі турбуються про їхнє здоров’я; що їхні душпастирі роблять все можливе, щоб їхні храми були безпечним місцем. І, дякувати Богу, ми не мали якихось драматичних ситуацій».

     Блаженніший Святослав розповів, що, коли в якомусь монастирі виникав спалах коронавірусу, він тут же сам оголошував карантин і, повідомивши органи державної влади, закривався, як будь-яка інша спільнота в Україні. «Користаючись нагодою, хочу подякувати всім вірним нашої Церкви, які послухали голос свого священноначалія», – додав Глава УГКЦ.

     «Тепер я бачу, що ми маємо якісь більш-менш узгоджені позиції і, спілкуючись з владою, віряни і інших Церков щораз то глибше починають розуміти, що карантин – це для нашого блага, для нашого здоров’я, і що ті санітарні норми, які тепер прописані, охороняють наше здоров’я і життя. Тому я заохочую ревно дотримуватися карантинних норм не тому, що хтось заставляє нас це робити, а тому що ми переконані, що це правильно, і таким чином ми чинимо добро, співдіємо для спільного блага», – підсумував Глава УГКЦ.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • Блаженніший Святослав проголосив затверджений Синодом Місяцеслов УГКЦ
    • Глава УГКЦ привітав захисників України: Українське воїнство показало на весь світ, що Україна є найсильніша духом
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.