Євангелія Квітної Неділі – історія різних людей, які мали дуже різні мотиви

Читай також

 • Кричати, бо вірити
 • #НазустрічРіздву. День 5. 19 листопада. Вифлеєм – місце народження Спасителя
 • Назустріч Різдву Христовому. День 2. 16 листопада. Божа відповідь на людський гріх: обітниця спасення
    • Євангелія Квітної Неділі – історія різних людей, які мали дуже різні мотиви

     Сьогоднішній уривок Євангелія Квітної Неділі розповідає про дуже драматичні події за участю дуже різних людей, які мали дуже різні мотиви.

     Марта. Іван Богослов, автор цього уривку окремо наголошує, що Марта услугогувала на вечері у домі Лазаря. Це та сама Марта, яка в Євангелії від Луки почула слова “Марто, Марто, ти побиваєшся про багато, одного ж потрібно….” Марта робила те, що вміла найкраще робити.

     Марія, сестра Марти. В Євангелії від Луки вона сидить в ногах Ісуса і слухає його слова. Тут же вона виявлає чуйність в інший спосіб: вона миє ці ноги дорогоцінним нардом і витирає власним волоссям. За кілька днів Ісус вмиватиме ноги своїм учням.

     Лазар. Заледво кілька годин минуло, як він воскрес з мертвих і йому знову загрожує смерть. Але Ісус його не для того воскресив, щоб Лазар помер за Нього. Він сам вмиратиме за Лазаря.

     Юда. Як він нагадує тих людей, які закидають Церкві те, що він закидає Ісусові! Причина його зради – розчарування. Він розчарувався в Ісусові, бо думав, що той не знає його вчинків. Йому було незрозуміло, чому Ісус, який воскрешає померлих, годує хлібом тисячі людей, ходить по воді, той самий Ісус мовчить на те, що він, Юда, краде зі скарбоні! Люди часто перестають вірити, бо їм здається, що якби Бог існував, він мав би відразу карати за скоєне.

     Люди. Вони не змінилися за 2000 років. Ми легко впадаємо в ейфорію. І легко забуваємо про це. Христа зустрічали так, як зустрічали царя з переможного походу. За кілька днів Пилат питатиме юрбу: “Царя вашого маю розп’ясти”? У відповідь – “Нема у нас царя, крім кесаря”. За яких 40 років Єрусалим за наказом кесаря буде майже стертий з лиця землі.

     Осля. Христос, зігрітий теплом тварин при своєму народженні, йде на вірну смерть на осляті. Драма життя завжди переплітається із драмою смерті. Але наступної неділі ми побачимо її розв’язку.

     Отець Олег КОБЕЛЬ

     Читай також

    • Кричати, бо вірити
    • #НазустрічРіздву. День 5. 19 листопада. Вифлеєм – місце народження Спасителя
    • Назустріч Різдву Христовому. День 2. 16 листопада. Божа відповідь на людський гріх: обітниця спасення
     • Оціни

      [ratemypost]