«Входимо у пасхальний час з великою надією», – Блаженніший Святослав, Євген Нищук

Читай також

 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
 • «Погляд убогої особи змінює напрям життя»: Католицька Церква відзначає Всесвітній день бідних
    • «Входимо у пасхальний час з великою надією», – Блаженніший Святослав, Євген Нищук

     Як би нам не було важко, як би нам не хотілося опускати руки, все-таки Великдень буде. І це буде Великий день для усіх нас, який нас надихне, зробить нас трохи іншими, покаже нам наше власне життя, нашу історію дещо з іншого боку, у світлі воскреслого Спасителя. Таке запевнення висловив Глава УГКЦ у програмі «Прямий ефір з Блаженнішим Святославом» в ефірі «Живого телебачення». Його співрозмовником був Євген Нищук, український актор театру і кіно.

     «Ми входимо у великодній час з великою надією, що Великдень все-таки буде. Його нам принесе сам воскреслий Спаситель», – поділився Глава УГКЦ, розповідаючи про настрої напередодні Великодня.

     За словами Предстоятеля, свято Воскресіння Христового – це не лише якась людська річ чи історія виключно про людину. Це історія про Бога, який став людиною. Адже воскрешати чи воскреснути з мертвих, каже він, людина сама по собі не може. Воскресає лише Господь.

     Пасхальне таїнство, яке ми будемо зараз переживати, пояснив Блаженніший Святослав, включає в себе три головні моменти: страждання, смерть і воскресіння.

     «Страждання і смерть є, на жаль, частиною нашого людського досвіду. Ми бачимо власними очима, переживаємо на власній шкірі страждання людини. Зокрема, у цей час, коли багато людей хворіє, хворіє зі страхом, бо ніхто не знає, як та хвороба [Covid-19 – ред.] почне діяти у його тілі. Ми бачимо смерть від цієї хвороби. Крім цього, майже щодня чуємо, що гинуть наші воїни на передовій», – констатував він.

     А ось воскресіння, на його переконання, хоч і є поза межею нашого досвіду, відкриває сенс і страждання, і смерті, і самого людського життя в цьому світі. Тому й каже апостол Павло: «Якщо Христос не воскрес, то марна наша віра».

     «Я, особисто, разом з Божим народом, входжу в цей Страсний тиждень сповнений різними болями, стражданнями, переживаннями, турботами, однак цей тиждень є дорогою до радості, – запевнив Блаженніший і додав: – Ми бачимо, що в людському житті смерть не має останнього слова. Життя завжди перемагає. Тому, як би нам не було важко, як би нам не хотілося опускати руки, все-таки Великдень буде. І це буде Великий день для усіх нас, який нас надихне, зробить нас трохи іншими, покаже нам наше власне життя, нашу історію дещо з іншого боку, у світлі воскреслого Спасителя».

     Євген Нищук також розповів, що входить у цей пасхальний час із надією: «У цей пасхальний час дійсно варто дещо призупинитися і подумати про надію, адже як і Церкву, світ, так і людей мистецтва, дуже чутливо торкнули ці обмеження і ці тривоги», – сказав він.

     Через локдаун працівники театру не мають змоги виходити до глядача напряму. А це [творча робота, зокрема театральні вистави – ред.] передбачало обмін енергіями. Світ театру, за його словами, також пристосовується до нових обставин, з огляду на те, що живого спілкування, яке передбачає ця діяльність, зараз нема.

     «Ми, як і Церква, також пристосовуємося. Наприклад, нещодавно я завершив роботу над україно-польським фестивалем “Схід-Захід”. Всі учасники надсилали відео своїх виступів онлайн. Не всі учасники фестивалю вже навчилися знімати якісний матеріал, який наживо дивиться по-одному, але, коли його відзняти, сприймається по-іншому», – розповів Євген Нищук.

     «Ми втратили багато людей за цей час. Коло звужується, і смерть торкає близьких людей. В цьому треба мати силу надії», – резюмував актор.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
    • «Погляд убогої особи змінює напрям життя»: Католицька Церква відзначає Всесвітній день бідних
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.