«Нехай Дух Святий, якого ми сьогодні одержуємо, змінить найперше кожного з нас», – Глава УГКЦ у неділю П’ятидесятниці

Читай також

 • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
 • «Цей рік буде сповнений Божою присутністю», — Блаженніший Святослав у Новорічному привітанні
 • Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: про підсумки, виклики, здобутки та історичні події 2023 року
    • «Нехай Дух Святий, якого ми сьогодні одержуємо, змінить найперше кожного з нас», – Глава УГКЦ у неділю П’ятидесятниці

     Не якомусь післанцеві, але Божому Духові ми сьогодні кажемо: «Утішай, утішай мій народ! Піднеси нас, дай нам силу! Дай нам Твою благодать! Дай нам віру, надію та любов! Напиши Твій закон, закон Твоєї Божественної любові у наших серцях! Твоїм Духом обнови лице землі! На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй проповіді під час Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві у свято Зіслання Святого Духа.

     «Сьогодні Христова Церква святкує свій день народження. Сьогодні ми як Божий народ, Божі діти, переживаємо великий дар П’ятидесятниці. Сьогодні, як і колись у Єрусалимі, ми переживаємо момент сходження на нас повноти благодаті Святого Животворящого Духа», – зазначив на початку проповіді Предстоятель.

     Блаженніший Святослав пояснив, що новозавітна подія Зіслання Святого Духа має свою передісторію.

     У Старому Завіті Божий народ теж святкував день П’ятидесятниці, каже проповідник, оскільки в цей день Мойсей отримав Божий Закон, який на горі Синай зробив ізраїльський народ вибраним. Проте в день новозавітної П’ятидесятниці сталося щось набагато глибше – Божий Дух вилився на всяке тіло і тепер кожен, хто його приймає, одержує.

     «Тоді [у Старому Завіті – ред.] Божий Закон був написаний Божим перстом на кам’яних таблицях, які Мойсей, коли зійшов з гори, розбив, бо бачив гріх свого народу. Сьогодні Божий Дух пише Закон у серці людини. Сьогодні об’явлено Новий Закон Духа Божої любові, Божої благодаті», – підкреслив Глава УГКЦ, цитуючи святого Августина, і додав: «Дух Святий, який сходить сьогодні на нас, є Духом, Який дає силу сповнити все те, що Господь Бог проголосив колись у Старому Заповіті для своїх пророків. Той новозавітній закон Духа Святого не є засудом, але оправданням і спасінням. Той Закон не є причиною страху, але радості».

     Святий Дух, наголосив проповідник, допомагає нам у нашій немочі і заступається за нас стогонами невимовними.

     «Він наш заступник, наш адвокат, який нас оправдує перед Богом Отцем, нас підіймає і утішає. Тому ми називаємо Його Утішителем», – сказав Отець і Глава Церкви.

     На його переконання, ключем до розуміння Таїнства П’ятидесятниці, яке постійно живе у серці і у спільноті Христової Церкви, є слова пророка Ісаї: «Потішайте, потішайте мій народ! Скажіть Єрусалимові до серця, що скінчилося його рабство, його покута, його провина є спокутувана. Його несправедливість направлена».

     https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fugcc.ua%2Fposts%2F4066186416782280&show_text=true&width=500

     Глава Церкви підкреслив, що Святий і Животворящий Дух, якого сьогодні приймаємо як дар, є Утішителем. Лише Він здатен потішити сучасну людину у складних обставинах життя.

     «В яких непростих обставинах сьогодні живе людство і ми з вами! Хто може потішити матір, яка втратила на війні свого сина?! Хто може потішити жінку і дітей, які оплакують померлого від коронавірусу батька, чоловіка, єдиного годувальника?! Хто може утішити народ, який живе в постійному страху небезпеки нового нападу сильного сусіда, який не поважає ніякого закону?! Хто може потішити людину, яка втрачає віру і надію на завтрашній день?» – запитує Блаженніший Святослав.

     У цьому контексті проповідник процитував праведного митрополита Андрея Шептицького: «В нашій волі є змінити себе самих».

     «Те слово “воля” означає не лише бажання. Воно не означає лише прагнення бути свобідним. Слово “воля” означає присутність в мені сили благодаті Святого Духа, який здатен змінити мене і моє життя. Того самого Святого Духа, який з невчених пастухів зробив богоносних пророків, а з переляканих учнів, які сиділи в Єрусалимі, одягнувши їх силою з висоти, вчинив апостолів. Силою Святого Духа вони пішли аж до краю землі, до краю тогочасного цивілізованого світу з даром різними мовами, проголошуючи одне й те саме Євангеліє, одну й ту саму новину про силу Божої любові, яка подається і діє у кожному, хто вірує», – пояснив Предстоятель УГКЦ.

     «Нехай Дух Святий, якого ми сьогодні просимо і одержуємо, змінить найперше кожного з нас! Звертаємося сьогодні до Божого Духа Утішителя, кажучи: Потішай, потішай мій народ! Говори до серця його, призиваючи Божественну благодать! Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші!» – додав на завершення Глава Церкви.

     Департамент інформації УГКЦ,
     фото: Олександр Савранський

     Читай також

    • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
    • «Цей рік буде сповнений Божою присутністю», — Блаженніший Святослав у Новорічному привітанні
    • Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: про підсумки, виклики, здобутки та історичні події 2023 року
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.