«СпоЖити»: Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ запускає екопроєкт про відповідальне споживання

Читай також

 • #СпоЖити: Віра зрушить гори (е). Р-ЕКО-ЛЕКЦІЇ 2.0 з отцем Андрієм Максимовичем
 • Отець Роман Демуш представляє УГКЦ на конгресі про синодальність душпастирства молоді у Ватикані
 • Віра зрушить гори (е)
    • «СпоЖити»: Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ запускає екопроєкт про відповідальне споживання

     Мета проєкту – популяризація екологічних цінностей у молоді для збільшення рівня відповідальності та обізнаності щодо проблем споживання, для більш усвідомленого та відповідального ставлення до навколишнього середовища. Для її досягнення комісія у співпраці з Екологічним бюро УГКЦ, християнськими молодіжними рухами й лідерами проведе екологічні ініціативи у Львові, Кривому Розі, Тернополі, Чернівцях і Києві

     Кожна річ виготовлена з певних ресурсів і джерел енергії, які є обмежені. І від того скільки речей та яким чином люди їх використовують та позбуваються залежить стан довкілля. Ці фактори стали основою для головної ідеї проєкту, яка відображена в назві «СпоЖити»: споживати відповідально.

     У рамках проєкту відбудеться шість дискусійних зустрічей із експертами, місцевими християнськими та громадськими активістами, владою та бізнесом, щоб привернути увагу до раціонального споживання – використання природних ресурсів людиною тільки для необхідних потреб.

     – Для нас, як команди, важливо, щоб проєкт «СпоЖити» міг впливати на людей, і щоб люди теж могли розвивати цю ініціативу. Тому проєкт складатиметься не лише з теоретичної частини – круглих столів і дискусій, а й з практичної – організації толоки, ярмарки, на якій можна буде придбати речі з перероблених матеріалів, перегляду фільмів і плогінгу. В українських містах є різні екологічні проблеми, тому важливо досліджувати, обговорювати їх, щоб дати поштовх на вирішення. Ми сподіваємося, що такі заходи надихнуть людей розвивати ініціативу «СпоЖити» та створювати нові проєкти, які змінюватимуть навколишнє середовище на краще, – розповідає координатор проєкту «СпоЖити» та секретар Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Орест Гевак.

     З допомогою цього проєкту організатори хочуть розвінчати стереотипи стосовно того, що «Церква – це лише те, що відбувається у храмі».

     – Завдання Церкви – піклуватися і дбати про людей, допомагати їм у всіх вимірах життя. Можливості та ресурси світу – це Божий дар і його потрібно приймати відповідально, – зазначає голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк.

     За новинами та деталями проєкту можна стежити на сторінці Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ у Facebook і в телеграм-каналі. Там розміщуватимуть короткі відеоролики, в яких розповідатимуть про відповідальне споживання.

     Читай також

    • #СпоЖити: Віра зрушить гори (е). Р-ЕКО-ЛЕКЦІЇ 2.0 з отцем Андрієм Максимовичем
    • Отець Роман Демуш представляє УГКЦ на конгресі про синодальність душпастирства молоді у Ватикані
    • Віра зрушить гори (е)
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.