“Ще не чувано ніколи щоб Вона не помогла, чи у горі, чи в недолі цього земного життя”
13 вересня католики східного обряду вшановують чесний пояс Пресвятої Богородиці.
Сталось це в часи візантійського імператора Лева VI Філософа (886-912). Його жінка тяжко захворіла. Тоді, після довгих молитов, цариця удостоїлася Божого об’явлення, що одужає, якщо на неї покладуть чесний пояс Пресвятої Богородиці. Цей пояс імператор Аркадій (395-408) переніс з Єрусалиму до Царгорода, а його дочка свята Пульхерія, згодом цариця, зложила його в золотому ковчезі у церкві Пресвятої Богородиці. І коли Бог об’явив цариці Зої, що має шукати допомоги у тому поясі, то патріярх відкрив ковчег і побачив чесний пояс цілком неушкодженим. З молитвою його поклали на хвору царицю і вона чудом одужала, підвелася з ліжка і стала голосно величати Пресвяту Богородицю.
Потім чесний пояс поклали назад у ковчег і запечатали царською печаттю. З того часу в пам’ять про це чудо святкуємо свято Положення чесного пояса, який ще не раз оберігав Царгород від небезпек..
Пресвята Діва Марія залишила нам свій пояс і ризу як доказ того, що вона жила на землі.
Свято Положення чесного пояса Пресвятої Владичиці нашої Богородиці кожного року пригадує нам про дорогоцінний пояс що залишила тут для нас на землі Пречиста Діва Марія.
Завдання усіх нас – достойно його зберігати та віддавати йому шану та хвалу, а до Пречистої Діви Марії не забувати щоденно звертатися у молитвах.