СпоЖити: Кожен із нас може стати тією зміною в світі, яка здатна його змінити на краще!

Читай також

 • #СпоЖити: Віра зрушить гори (е). Р-ЕКО-ЛЕКЦІЇ 2.0 з отцем Андрієм Максимовичем
 • Отець Роман Демуш представляє УГКЦ на конгресі про синодальність душпастирства молоді у Ватикані
 • Віра зрушить гори (е)
    • СпоЖити: Кожен із нас може стати тією зміною в світі, яка здатна його змінити на краще!

     Ековідповідальний проєкт СпоЖити Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, який нещодавно відновив свою діяльність, стартував одразу двома масштабними подіями, деталі яких розкриватимемо для вас поступово.

     Розпочнемо із освітньо-мандрівного екосплаву мальовничою Тернопільщиною під час якого учасники мали нагоду помилуватися світанком на ріці Серет, докластися до покращення екологічної ситуації,  прибравши територію, вздовж водойми. А також послухати корисну мотиваційну інтерактивну лекцію від екоактивіста та засновника громадської станції сортування Дро Еко.Логічний з Дрогобича Святослава Степ’яка.

     Щоб учасники заходу краще зрозуміли, чому варто дбати про екологію, лектор звернув їхню увагу, що термін «екологія» означає ― наука про наш дім.

     ― Це все, що довкола нас, подарував нам Творець. Господь створив природу, щоб ми нею користувалися, доглядали, дбали, освоювали. Тому ми зобов’язані задуватися, чому в цьому домі брудно, звідки в ньому стільки сміття, ― наголосив Святослав і запропонував кожному уявити себе детективами і методом дедукції дійти до причини засміченості.

     Лектор запропонував зголоситися десяти добровольцям, які продемонстрували речі, що принесли зі собою в кишенях чи наплічнику ― пляшка, гігієнічна помада, серветки, ключі, пакети, горнятко…

     ― Людина переробляє природні ресурси, створюючи нові речі, які використовуємо і викидаємо. Це лінійна схема споживання. Так ми втрачаємо природні ресурси. І прийдешнім поколінням не залишаємо нічого, окрім купи сміття. Зважте, це все робить не хтось абстрактний, а ми, люди, кожен із нас. Та є модель, яка буде кращою для людства і для прийдешніх поколінь, це ― циркулярна економіка, яка передбачає сортування сміття. Це якраз дає шанс залишити природні ресурси для майбутніх поколінь, ― додав Святослав.

     Екоактивіст підкреслив, що вторсировина ― це теж цінний ресурс. Та все ж закликав старатися утворювати менше сміття.

     ― Маємо споживати свідомо. Тобто розуміти, що нам насправді потрібно, без чого не можемо обійтися і тоді або відсортовувати сміття, або компостувати. І, відповідно, свідомо виробляти продукцію. Лише так можемо змінити ситуацію. Головне ― розуміння, усвідомлення і бажання змінювати. Це приходить із часом і цей процес ― досить тривалий. Та своїм прикладом ми спроможні це змінити. Ви знаєте, що кожен із нас може стати тією зміною в світі, яка здатна його змінити, ― підкреслив Святослав Степ’як.

     Більше фото – в альбомі на нашій сторінці у фейсбуку

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • #СпоЖити: Віра зрушить гори (е). Р-ЕКО-ЛЕКЦІЇ 2.0 з отцем Андрієм Максимовичем
    • Отець Роман Демуш представляє УГКЦ на конгресі про синодальність душпастирства молоді у Ватикані
    • Віра зрушить гори (е)
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"