Про душпастирські відвідини з Йорданською водою

Читай також

  • Стрітення Господнє — до чого тут свічка?
  • Комунікат щодо рецепції в УГКЦ декларації Дикастерії віровчення «Fiducia Supplicans» про душпастирське значення благословень
  • Що робити з освяченими речами, якими не користуємось?
        • Про душпастирські відвідини з Йорданською водою

          Разом зі Святими Тайнами, встановленими Ісусом Христом, Церковною традицією встановлені благословення для Божої допомоги людині у житті та захисту від впливу злих духів.

          Між численними благословеннями є традиція душпастирських відвідин помешкання вірних з йорданською водою. Ця практика має початок в самому Господі Нашому Ісусі Христі. Із Святого Письма знаємо, що сам Ісус Христос відвідував доми. Тому, що так робив Христос, Церква заохочує, щоб священники відвідували доми своїх парафіян.

          Запрошувати і приймати священника у своєму домі є привселюдним (публічним) визнанням віри в Ісуса Христа та своєї приналежності до певної парафії, єпархії і Вселенської Христової Церкви. Тому, з вдячності за віру Христову і святу Церкву, робіть це щиро і відкрито.

          Що ж важливо знати християнам про окроплення йорданською водою та відвідини священником наших домівок?

          Душпастирські відвідини чи візит священника (пароха) до своїх вірних (парафіян) з благословенням йорданською водою – це гарний звичай нашої Церкви для особистої зустрічі та знайомства вірних зі своїм священником-душпастирем.

          Такі відвідини відбуваються в період від Богоявління Господнього (𝟲 січня) аж до Стрітення Господнього (𝟮 лютого). Щоби священник зміг прийти і поблагословити вашу домівку, ви повинні записатися у храмі або ж домовитися зі священником особисто.

          Відвідини священника включають наступні моменти: спільну молитву, окроплення оселі всієї або ж її частини (як забажає родина) свяченою водою та спілкування зі священником. Це особлива нагода для вірних запитати священника все, що непокоїть або що є незрозумілим у справах віри, моралі чи життя Церкви. А для священника – це нагода, щоби дізнатися більше про родину, про її потреби, про те, чи родина живе по-християнськи: в мирі з ближніми, чи всі охрещені, чи вінчані у храмі, чи відвідують недільні богослужіння, тощо.

          Є гарно, коли молитва відбувається у вітальній (гостьовій) кімнаті, а не при вході, у коридорі. На столику або перед іконою запалюють стрітенську (чи іншу) свічку, і всі присутні в домі беруть участь у спільній молитві.

          Священник, який приходить до вашої оселі, щоб її благословити, символізує прихід самого Ісуса Христа, тому до цього приходу варто приготуватися і серйозно віднестися, бо сам Ісус сказав до апостолів: «Хто вас приймає, мене приймає» (Мт.10,40), а також: «В який же дім не ввійшли б ви, скажіть перше: Мир домові цьому! І коли там є котрийсь син миру, мир ваш покоїтиметься на ньому; а коли ні, до вас він повернеться» (Лк.10,5-6).

          Окроплення йорданською водою символізує очищення дому і всіх, хто в ньому проживає, від усякого зла силою Ісуса Христа, силою Хреста Господнього та спільною щирою молитвою.

          Особливу силу йорданська вода отримує від джерела всякої сили – від Ісуса Христа, Який своїм зішестям у йорданські води освятив їх. Подібно і сьогодні кожна вода, освячена священником в часі Богоявління, отримує особливу силу відганяти наступи диявола та захищати оселі і людей від всякого зла і всякого гріха.

          Слід пам’ятати, що окроплення йорданською водою не замінює Таїнство Покаяння (Сповіді), яке все ж-таки залишається єдиним і необхідним для того, щоб могти єднатися з Господом Ісусом Христом у Святому Причасті.

          Присутність священника у Вашій оселі є також гарною нагодою віддячитися особисто за парафіяльне служіння. Тут йдеться про добровільну грошову пожертву. Гарно, коли християни беруть активну участь у житті Церкви і матеріально підтримують різні парафіяльні ініціативи. Саме в часі йорданських відвідин можна дізнатися у священника про потреби парафії і в чому конкретно можна допомогти, чи в яких проектах узяти участь.

          Нехай же присутність священника у вашому домі та ваша спільна молитва стане нагодою наблизитися до Господа і до Святої Церкви Христової!

          Отець Йосафат Бойко, ВС

          Читай також

        • Стрітення Господнє — до чого тут свічка?
        • Комунікат щодо рецепції в УГКЦ декларації Дикастерії віровчення «Fiducia Supplicans» про душпастирське значення благословень
        • Що робити з освяченими речами, якими не користуємось?
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.