Перебуваючи у складі делегації УГКЦ на другій сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів у Ватикані, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії Богдан Дзюрах виступив із промовою, присвяченою темі синодальності та ролі молоді в місійному служінні Церкви.
Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії.
Його слова пролунали закликом до оновлення Церкви через активну участь молодого покоління, яке має стати носієм надії та новизни у світі.
«У місійному та євангелізаційному служінні Церкви важливими дійовими особами може і повинна бути наша молодь, зріла у вірі, радісна носійка надії та євангельської новизни», — наголосив владика Богдан Дзюрах, відзначаючи важливість залучення молодих людей до активного життя в Церкві.
Цитуючи слова Святішого Отця Франциска, що «Церква потребує більше весни, а весна — це пора молоді», — єпископ навів приклад з однієї країни в Західній Європі, де дедалі більше молодих людей знаходять дорогу до віри завдяки простому і щирому свідченню старшого покоління.
«Це не батьки, часто розгублені у своїх релігійних переконаннях, а дідусі й бабусі, які, маючи за плечима важке життя, випромінюють щастя, спонукаючи молодь до зустрічі з Ісусом. „Ми щасливі, тому що в нас є Ісус!“ — саме так пояснювали своє щастя ці люди, і їхні слова стали рушійною силою навернення молоді», — зазначив владика.
Він наголосив, що, «зустрівши Господа, молоді люди стають відважними свідками Воскреслого Христа, готовими віддати своє життя за євангельські цінності».
Також владика Богдан Дзюрах згадав тисячі молодих людей в Україні, які сьогодні борються за гідність та свободу свого народу, пригадуючи незабутню Хресну дорогу в Лісабоні, яка минулого року глибоко зворушила всіх учасників.
Апостольський екзарх закликав до уважного слухання голосу молоді та захисту її ентузіазму від спотворення сучасними ідеологічними течіями, навіть у лоні Церкви.
«Можливо, ювілей молоді міг би стати слушною нагодою, щоби прислухатися до нашої молоді, а разом із нею — до Божого голосу», — запропонував єпископ.
Завершуючи свій виступ, архиєрей нагадав про важливість відкритості до Божого поклику, як це зробив юний Самуїл, який відповів на таємничий голос: «Говори, Господи, Твій слуга слухає» (1 Сам 3,9), та Богородиця, що відповіла: «Ось я Господня слугиня: нехай зі мною станеться по твоєму слову!» (Лк 1,38).
«Саме з такого слухняного прийняття Божої волі може народитися новий місіонерський імпульс, якого так потребує Церква сьогодні», — додав владика.
Нагадуємо, 2 жовтня у Ватикані відбулося офіційне відкриття другої сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів, тема якої — «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Синодальні зібрання триватимуть до 27 жовтня 2024 року.
Департамент інформації УГКЦ