МАПа-громади увосьме зібрала на навчання тих, хто прагне розвивати нашу Церкву

Читай також

  • Патріарша комісія УГКЦ у справах молоді анонсує програму Ювілею Молоді, що проходитиме в Римі
  • Лариса Чорненька. Будь помітним: комунікація для щоденних розмов
  • «Прийди і подивись» #5: Церква про ставлення до тіла
        • МАПа-громади увосьме зібрала на навчання тих, хто прагне розвивати нашу Церкву

          Вже увосьме проєкт Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді МАПа (Молодіжний апостолят парафій) зібрав тих, хто прагне, щоб парафії розвивалися, а молодь не просто знаходила місце в Церкві, а зросла у вірі та формувалася світоглядно. Ця програма є однією з наймасштабніших і найтриваліших у нашій Церкві.

          Минулоріч координатори проєкту МАПа ― отець Ростислав Пендюк та отець Олег Здреник ― дещо змінили підхід і запропонували священникам, які зацікавлені розвивати свої парафії та парафіяльні спільноти, залучати до навчальної програми також парафіян, які вболівають за свої громади.

          З 10 до 14 лютого включно відбувався перший модуль навчальної програми МАПа-громади, який є фактично формотворчим етапом, що допомагає командам зрозуміти їхню унікальність, емоційно позбутися бар’єрів і почати взаємодіяти одне з одним.

          Слід зазначити, що цьогоріч охочих проходити навчання було більше, ніж передбачає програма, тож дві команди очікують на новий набір на МАПа-громади.

          ― Цікавий факт, що ми маємо чимале зацікавлення ― десять команд, тобто тридцять активних неординарних, амбітних особистостей, які прагнуть розвитку і змін не лише для себе, а й для своїх громад. І це надихає та додає впевненості, що ми обрали правильний дієвий формат навчання, ― наголосив отець Ростислав.

          Аналізуючи учасників навчальної програми, отець Олег Здреник підкреслив:

          ― Цього року в нас дуже сильні команди з потужним бекграундом. Правильним рішенням було те, що ми минулого року запропонували долучати до команд ще й мирян. Програма стала ще більш прикладною, ніж була. І це для нас є стимулом ще ретельніше переосмислювати наповнення програми та підбирати спікерів.

          Важливо й те, що практично всі присутні на цьогорічному навчальному курсі, прийшли сюди через рекомендації своїх друзів, знайомих.

          ― Ми не проводили якої особливої рекламної кампанії. В цьому наборі є три команди, керівники яких проходили в нас навчання і тепер скерували тих, хто з ними працює, сюди. Вважаю що це ― найкращий спосіб залучення. Бо якщо людям подобається і вони вважають це корисним, то вони рекомендують це своїм знайомим. Неодноразово мав нагоду переконатися: дорослі люди, які приходять із власної волі вчитися і платять за це, вже мають певний рівень і добре усвідомлюють, чого хочуть.

          Зі свого боку ми постійно стараємося сформувати програму так, щоб учасники швидше і легше виходили зі свого звичного кола і позбувалися будь-яких набутих установок. Тому перші два дні ми працюємо з емоційним інтелектом. Цього разу відома психологиня і співзасновниця хабу ментального здоров’я «ДіяТи» Марічка Тракало допомогла подолати бар᾽єри, тож зараз маємо непересічних людей, які після курсу емоційного інтелекту готові до взаємодії, ділення думками, дискутувати, творити і не бути пасивними спостерігачами, ― пояснив отець Ростислав.

          Наступний модуль буде зосереджений на формуванні ідей.

          ― Нам дуже важливо, щоб в проєктах не було наслідування, а ― старалися знайти більші можливості. Тому спершу проводимо тренінг із дизайну мислення, в межах якого учасники будуть продукували максимально шалені ідеї. А наші експерти допоможуть визначити і випрацювати ті, які стануть життєздатними проєктами, ― підкреслив отець Ростислав Пендюк.

          Завдання кожної команди полягатиме в тому, щоб зрозуміти потреби своєї громади, відповісти на неї якісною ідеєю і сформувати повноцінний проєкт, враховуючи всі аспекти ― творення команди, управління проєктом, фінанси, юридичні питання, комунікацію тощо. А висококласні фахівці, які добре знають сферу свої діяльності, і діляться цими знаннями з учасниками в межах проєкту МАПа-громади, допомагатимуть їм у цьому.

          ― Ми стараємося, щоб учасники виходили за межі дійсності, в якій постійно перебувають, і щоб їхні проєкти були дещо відірвані від щоденної діяльності. Приємно, що є люди, які бажають розвитку. Цьогоріч у нас є представники з Кам’янця-Подільського, Шептицького, Житомира, Львова, Самбора, Дрогобича,― Ми стараємося, щоб учасники виходили за межі дійсності, в якій постійно перебувають, і щоб їхні проєкти були дещо відірвані від щоденної діяльності. Приємно, що є люди, які бажають розвитку. Цьогоріч у нас представники з Кам’янця-Подільського, Шептицького, Житомира, Львова, Самбора, Дрогобича, ― додав отець Олег Здреник.

          Для тих, кого зацікавила навчальна програма МАПа-громади вже восени чекає новий набір.

          Підготувала Наталія Павлишин

           

          Читай також

        • Патріарша комісія УГКЦ у справах молоді анонсує програму Ювілею Молоді, що проходитиме в Римі
        • Лариса Чорненька. Будь помітним: комунікація для щоденних розмов
        • «Прийди і подивись» #5: Церква про ставлення до тіла
          • Оціни

            [ratemypost]

               

              Про автора

              Журналіст "ДивенСвіт"