Понад 100 учасників з різних куточків України та світу обʼєднались завдяки онлайн зустрічі в рамках духовної формації української молоді «Паломники Надії», щоб слухати Слово Боже і ще краще пережити Ювілейний Рік Надії.
Очолив зустріч владика Браян Байда- голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді. Розпочали з молитви і благословення владики, тоді трішки познайомились, а далі розважали над уривками з Біблії. Зокрема, через приклад Діви Марії говорили про чесноту Надії. У своїй катехизі владика наголосив про те, як навчитись довіряти Марії свої проблеми і турботи. Адже вона, у стосунках з Ісусом, завжди слухала, супроводжувала, підтримувала, відповідала мудрістю, любовʼю і співчуттям. Вона дала добрий приклад, як будувати стосунки з Ісусом, а головне – бути відкритим на Його любов.

Після цього мали час на роздуми, молитву і свідчення, зокрема, обдумували, що для кожного є «надія». Коротко, деякі молоді особи поділились думками й переживаннями.
«Для мене надія – це своєрідний живий маяк, який поставив Бог у моєму житті. Бог світить саме тоді, коли є найбільша потреба і найбільша темрява. Коли є світло маяка, то я розумію, що Бог знає, як провести мене і будь-кого через всі наші особисті труднощі і випробування, так, щоб нас зберегти!», сказала одна із учасниць.
Згадували про віру у світле майбутнє; вміння долати труднощі; світло, яке осяює шлях; стосунки з Богом; надію в інших людях; споглядання хреста; вміння бути тут і тепер та бачити вічність; опору, яку дає Бог; силу не здаватись. Інша дівчина додала:
«Для мене надія – це проснутися зранку і надіятись, що ситуація у країні зміниться на краще, а в день робити щось для цього, надія – це можливість віри у майбутнє, без неї неможливо».

В чаті молодь писала ще багато думок:
«Надія – це свідчення інших, як Бог діє, споглядання хреста», «Не бути самому! Так важливо знати про Його присутність, а особливо через інших людей», ділились учасники.
На кінець зустрічі владика поділився міркуваннями про тягарі прощення і попросив молодь роздумувати над цим, щоб вміти слухати відповідь Матері Божої та Ісуса. І завжди памʼятати, що з ними Бог і ми ніколи не самі. Тоді отець Роман Демуш – заступник голови Патріаршої комісії УГКЦ подякував молоді за присутність і щирість, час духовної віднови для кожного. На завершення спільно молились за дар прощення, особливо в часі війни, за наших ближніх; надію на світле майбутнє через Воскресіння Христове і приклад Богородиці, яка засвідчила прощення своїм життям.
Надіємось, що такі зустрічі будуть плідними і допоможуть молоді краще пережити паломництво та стануть майданчиком для знайомства, спілкування та поглиблення стосунків з Богом.

Автор: Юлія Сиротюк