Зустріч учасників і випускників програми МАПа у Марійському духовному Центрі Зарваниця: нові ідеї та натхнення для розвитку громад

Читай також

  • Жести Папи Франциска, які залишаться в українській історії
  • День Молоді в УГКЦ: простір віри, надії та спільноти
  • 11 квітня 1945 розпочався Хресний Шлях Української Греко-Католицької Церкви
        • Зустріч учасників і випускників програми МАПа у Марійському духовному Центрі Зарваниця: нові ідеї та натхнення для розвитку громад

          29–30 квітня у Марійському духовному центрі Зарваниця Марійський духовний центр “Зарваниця” відбулася важлива зустріч учасників і випускників навчально-формаційної програми МАПа, що реалізує Патріарша Комісія УГКЦ у справах молоді на чолі з о. Ростиславом Пендюком Ростислав Пендюк і о. Олегом Здреником Олег Здреник. Учасники цьогорічного набору познайомилися з випускниками 2018–2024 років, які вже втілили успішні ініціативи у своїх громадах.

          МАПа – Молодіжний Апостолят Парафії – це ініціатива Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, спрямована на навчання та підтримку реалізації проектів для розвитку релігійних спільнот.

          На початку зустрічі учасників привітали: Марина Данилів – керівниця Консультаційного центру і о. Роман Демуш Roman Demush заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ у рамках спільної плідної співпраці. Того ж дня всі мали нагоду дізнатися більше про діяльність Консультаційного центру, який представила п. Марина. Вона підсумувала здобутки за рік: скільки проектів вдалося реалізувати, з якими труднощами стикалися і як їх подолали. Центр залишається відкритим до співпраці й готовий допомагати громадам у здобутті грантів та ефективному їх втіленні.

          Далі відбулася панельна дискусія “Практична робота з кейсами”, яку модерував о. Ростислав Пендюк. Учасниками панелі стали:

          – о. Андрій Коваль (проєкти швейні та пекарні),

          – о. Роман Гром “Мшанецькі колиби”),

          – о. Тарас Карвацький (катехитична школа на Сихові),

          – о. Василь Ждан (катехитичний проєкт “Твір”),

          – о. Роман Демуш (молодіжний християнський простір).

          Кожен з них поділився власним досвідом і розповів, як знання, здобуті під час програми МАПа, допомогли досягти конкретних результатів.

          У той же вечір відбулася зустріч із владикою Володимиром Фірманом, Протосинкелом та економом Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, та о. Любомиром Яворським Любомир Яворський, Патріарший економ. Присутні слухали натхненні розповіді про реалізацію проєктів у Тернопільській області та по всій Україні.

          Владика Володимир наголосив на важливості унікальності кожної ідеї — “родзинки”, яка приваблює людей, адже сьогодні важко когось здивувати без оригінального підходу.

          Також він додав:

          “Усі ініціативи мають бути на добро. Якщо головна мета полягає лише у фінансовій частині, то проєкт уже є неправильним.”

          Зі своїм практичним досвідом управління проєктами поділився і о. Любомир Яворський. Він акцентував увагу на необхідності делегування обов’язків та грамотного написання проєктної документації.

          Також отець подякував отцям і їх командам:

          «Дякую вам, що хочете і робите «щось більше»». Він додав, що йому важливо працювати з тими людьми які прагнуть більшого, бо для наших громад є дуже важливо мати таку опору.

          Наступного ранку, 30 квітня, учасники розпочали день зі Святої Літургії у малій Базиліці Зарваницької Матері Божої — одному з відпустових місць Ювілейного року. Після молитви відбулася робота в групах, яку модерували о. Ростислав Пендюк і о. Олег Здреник. Це дало змогу учасникам та випускникам МАПа обговорити практичні аспекти реалізації ініціатив у парафіях.

          Такі зустрічі заряджають натхненням, зміцнюють спільноту і додають впевненості у важливості творення добрих справ задля розвитку Церкви.

          Щиро вдячні всім, хто долучився до спільного планування та реалізації!

          Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ

          Читай також

        • Жести Папи Франциска, які залишаться в українській історії
        • День Молоді в УГКЦ: простір віри, надії та спільноти
        • 11 квітня 1945 розпочався Хресний Шлях Української Греко-Католицької Церкви
          • Оціни

            [ratemypost]