Читаємо Святе письмо разом. Вторзаконня 21

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Читаємо Святе письмо разом. Вторзаконня 21

    21. Покута за таємне вбивство 1-9; шлюб з бранкою 10-14; право первородства 15-17; невдалий син 18-23

    1. «Коли в землі, що її Господь, Бог твій, хоче тобі дати в посідання, знайдуть убитого, який лежить у полі, і не знати, хто його вбив,
    2. то нехай твої старші й твої судді вийдуть і зміряють від убитого до міст, що навкруги нього.
    3. І як знайдуть найближче до вбитого місто, нехай старші того міста візьмуть ялівку, що її ще не брали до роботи, що не ходила ще в ярмі;
    4. і приведуть старші того міста ялівку над потік, який стало пливе, на місце, де не орано й не сіяно ще ніколи, і там над потоком переломлять ялівці карк.
    5. Прийдуть також священики, сини Леві; їх Господь, Бог твій, вибрав служити йому і благословити його ім’ям, і од їхнього вироку залежатиме всяка справа й усяка шкода.
    6. І всі старші того міста, найближчі до вбитого, умиють руки над ялівкою, якій зламано карк над потоком, і промовлять такими словами:
    7. Руки наші не проливали тієї крови, й очі наші не бачили нічого.
    8. Прости твоєму народові Ізраїлеві, що його ти, Господи, визволив, і не допусти, щоб безвинна кров зосталася посеред твого народу Ізраїля. Так буде спокутувана та кров за них,
    9. та й ти змиєш невинну кров з-посеред тебе, зробивши праведне перед очима Господа.
    10. Як підеш на війну проти твого ворога, й Господь, Бог твій, віддасть його тобі в руки та й ти, забравши його в неволю,
    11. побачиш між полоненими вродливу жінку, яка сподобається тобі, і її візьмеш собі за жінку,
    12. то приведеш її до себе в хату. Нехай вона обстриже собі голову й обітне собі нігті,
    13. і скине з себе невільницьку одежу та й, сидячи в твоїй хаті, нехай плаче по своєму батькові й по своїй матері цілий місяць; і тоді можна тобі ввійти до неї й стати її чоловіком, а вона буде тобі за жінку.
    14. Коли ж би вона потім тобі не подобалася, то ти її відпустиш вільну; за гроші не маєш права її продати, ані поводитися з нею жорстоко, бо ти позбавив її вінка.
    15. Як у чоловіка будуть дві жінки, одна улюблена, а друга нелюба, і вони породять йому синів – улюблена й нелюба, – а проте син нелюбої вродиться перший,
    16. то коли він віддаватиме своє майно синам у спадщині, неможна йому буде об’явити первородним сина улюбленої перед сином нелюбої, справжнім первородним.
    17. Він мусить визнати первородним сина нелюбої і дати йому подвійну пайку з усього, що має; бо він первенець його сили, і йому належиться право первородства.
    18. Якщо в когось буде непокірливий і бунтівничий син, що не слухається голосу ні батька, ні матері; і хоч вони напучують його, а він не слухає їх,
    19. тоді батько-мати нехай візьмуть його і припровадять до старійшин міста, до брами своєї оселі,
    20. і скажуть старшим міста: Оцей наш син непокірливий і бунтівничий, він не слухається нашого голосу, гульвіса й п’яниця.
    21. Тоді всі люди міста закидають його камінням на смерть. Так викорінюватимеш зло з-поміж себе, і ввесь Ізраїль, почувши те, матиме страх.
    22. Як за кимсь буде переступ, гідний смерти, і він буде покараний на смерть, а ти повісиш його на палі,
    23. то нехай його труп не зостанеться вночі на палі; ти мусиш його поховати того ж дня; бо повішений (на палі) – то прокляття Боже, і ти не опоганюй твоєї землі, що її Господь, Бог твій, хоче дати тобі в посідання.»

    Вторзаконня 21, 7: “Руки наші не проливали тієї крови, й очі наші не бачили нічого.

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     [ratemypost]