Чи може священник відмовити у похороні?

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Чи може священник відмовити у похороні?

    Похорон покійного сприймається загалом не як релігійний обряд, а культурне дійство. І участь священика також. Але бувають відмови. Якою б не була причина відмови церковного поховання, завжди цю подію болісно і жваво обговорюють.

    Уявіть собі таку картину: Христові апостоли, які проповідували Євангеліє по всьому світі, хоронять зрадника і самогубця Юду Іскаріотського. Для тих хто не знає, це той апостол, який продав Ісуса Христа за 30 срібняків. Але це лише плід нашої фантазії, який мабуть відповідає дійсності. Ми не можемо собі уявити, що апостоли не виявили милосердя до тіла свого померлого брата. Інакше це суперечило б Христовій науці, яку вони згодом запишуть в Євангеліях.

    Проте такі випадки непорозуміння трапляються і серед священиків Російської православної церкви та Української греко-католицької церкви. Багато з вас могли чути про священика РПЦ в Україні із Запоріжжя (УПЦ МП), який відмовив батькам у похороні дитини, бо була охрещена, не там де треба; те саме було і в УГКЦ коли отець не хотів хоронити людину, бо вона роками не платила внески на ремонт храму.

    Для Церкви похорон має одну головну ціль – молитва за того, хто помер тут, для землі; бо в дійсності для людини вже почався шлях у вічність.

    На питання – чи має священик право відмовитись від поховання відповідають закони Церков. В греко-католиків готові ховати всіх, тільки по різному: одних публічно, других приватно, чи таємно. Публічно – тобто з похоронною процесією, дзвонами в церкві і парастасом.

    То кого ж ховають таємно і як це відбувається? Є 6 категорій людей, які не можуть бути поховані привселюдно: 1. Нехрещені особи; 2. Хрещені некатолики; 3. Прилюдні грішники; 4. Загальновідомі віровідступники, єретики, розкольники і войовничі атеїсти; 5. Ті, хто вибрав кремацію свого тіла з мотивів проти християнської віри; 6. Самогубці.

    Про кремацію, до речі, в нас є окреме відео.

    Натомість ключ до вічності називається “Божа благодать” чи “Божа ласка” і її можна сягнути тільки будучи живим, в таїнствах Сповіді, Євхаристії і Єлеопомазання, а тому головним є добровільне прийняття тих таїнств вмираючим із рук священика.

    Більше – дивіться у відео “Священик має право відмовити поховання! Як і чому?” на каналі “Християнин чи бандит?” у якому священик Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) і викладач Українського Католицького Університету (УКУ) отець Михайло Димид говорить із своєю дочкою – YouTube блогеркою Маґдалиною, учасницею реаліті-шоу “Бебісітери президента”.

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.