Чесноти Діви Марії. Про покору

Читай також

 • Передвеликодні реколекції для студентської молоді
 • Короткий путівник по духовній боротьбі
 • Вивчення життя святих перемінить ваше життя
    • Чесноти Діви Марії. Про покору

     Отець Назарій Ланько запрошує до участі в реколекціях «Чесноти Діви Марії» на основі навчань святого Альфонса Марії де Ліґуорі.

     Завдання християнина ― наслідувати Ісуса Христа. Те, про що говорить апостол Петро в першому своєму посланні ― «ми покликані бути учасниками Божої природи…»

     А хто, як не Марія, найдосконаліше наслідувала Бога. Було Його найкращим прикладом наслідування. Вона ― та, яка увірувала і зберігала кожне слово, що вийшло з уст Ісуса в своєму серці. І заохочувала до цього інших.

     Сьогодні кожен із нас заохочує ступити на дорогу слідування за Ісусом, дорогу, яка провадить до неба.

     Покора ― фундамент усього духовного життя. Без покори неможливо подобатися Богові.

     Чеснота покори найбільше заясніла в житті Діви Марії.

     Без покори, як стверджує святий Бернард, не можна досягти жодної іншої чесноти. Як би душа не була наповнена всілякими іншими чеснотами, та не мала покори, все інше було би даремною.

     Ця чеснота є необхідною і незнаною цьому світові. Сам Ісус прийшов, щоб пояснити нам це на власному прикладі. І в особливий спосіб поручив нам, щоб через Діву Марію навчилися Його наслідувати: «навчіться від мене, бо я тихий і покірного серця».

     Оскільки Марія була першою і найдосконалішою наслідницею Христа Господа в усіх Його чеснотах, а, відповідно, й у покорі, Вона залужила на возвеличення її понад усі створіння Бога.

     Одного разу свята Матильда просила Марію, щоб та сказала, в якій чесноті треба вправлятися найбільше. Та відповіла ― «в покорі».

     Першим ступенем покори є низьке про себе розуміння. Отже, згідно з того, що Марія об’явила святій Матильді, мала завжди про себе низьке розуміння, бачила себе убогою, незважаючи на те, що була нагороджена багатьма ласками. Ніколи не цінила себе вищою за інших.

     Просімо Марію, щоб допомагала здобувати нам цю чесноту ― так необхідну для нас.

      

     Читай також

    • Передвеликодні реколекції для студентської молоді
    • Короткий путівник по духовній боротьбі
    • Вивчення життя святих перемінить ваше життя
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"