Святе Письмо з розважанням на 13 січня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 27 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 26 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 13 січня

     Перше Послання Апостола Павла до Тимотея 3, 14 – 4, 5.

     14. Сину Тимотею, пишу тобі це, надіючися, що незабаром прийду до тебе. 15. Коли ж забарюся, то щоб ти знав, як слід поводитися в домі Божім, в Церкві Бога живого, яка є стовпом та основою правди. 16. Воно всім відомо, що тайна побожности велика:

     Він об’явився у тілі,

     був засвідчений Духом,

     показався ангелам,

     був проповідуваний поганам,

     у нього увірували у світі,

     він вознісся у славі.

     1. Дух виразно каже, що за останніх часів деякі відступлять від віри і пристануть до духів обманливих і навчань бісівських; 2. зведені лицемірними брехунами з таврованою совістю, 3. вони заборонятимуть одружуватися й велітимуть стримуватися від страв, що Бог сотворив для вірних і для тих, які пізнали правду, щоб їх їсти з подякою. 4. Бо всяке Боже сотворіння добре, і не слід нічого відкидати, коли його з подякою приймати, 5. бо воно освячується словом Божим і молитвою.

     Євангеліє від Матея 3, 1-11.

     1. В той час з’явивсь Іван Христитель і проповідував у пустині Юдейській. 2. Він говорив: Покайтесь, бо наблизилося царство небесне. 3. Це той, про якого говорив пророк Ісая, кажучи:

     Голос вопіющого в пустині:

     приготуйте Господню дорогу,

     вирівняйте стежки його.

     4. Сам же Іван мав одежу з верблюжого волосу й ремінний пояс на крижах у себе; їжа ж його була – сарана й дикий мед.

     5. Тоді виходили до нього Єрусалим і вся Юдея, і вся околиця йорданська, 6. і приймали хрищення від нього в ріці Йордані, сповідаючись у своїх гріхах. 7. Побачивши, що сила фарисеїв та садукеїв іде на хрищення до нього, він до них мовив:

     – Гадюче кодло! Хто вас навчив тікати від наступаючого гніву? 8. Принесіть же плід, гідний покаяння, 9. і не гадайте, що можете самі собі казати: маємо за батька Авраама. Кажу бо вам, що Бог з цього каміння може збудити дітей Авраама. 10. Сокира вже при корінні дерев: кожне дерево, що не приносить доброго плоду, зрубають і в вогонь кинуть.

     11. – Я вас хрищу водою на покаяння, а той, хто йде за мною, від мене потужніший; я негідний носити йому взуття. Він вас христитиме Духом Святим і вогнем.


      

     Скільки разів за день я говорю слово “завтра”, а скільки “не зараз”, “потім”, “пізніше”? І так справи, які мали би бути вирішені – відтерміновуються на невизначений час. Особливо, коли йдеться про духовні справи, невидимі.

     Якщо ми не підемо на Літургію чи до Сповіді – нічого очевидного і термінового не трапиться як, до прикладу, якщо не оплатимо рахунку за послуги або не поснідаємо чи пообідаємо. Матеріальні справи постійно рухають нашим часом, але вони не можуть замінити чогось більшого, не можуть вони з інструменту перетворитись на ціль.

     Все до найдрібніших дій у нашому повсякденні не є самі по собі, вони для чогось – щоб ми виявляли свою любов, піклувались про ближнього, виконували свою роботу, реалізовуючи Божий план. І найголовніше – все це обмежене часом нашого життя, який вичерпуються.

     Тому коли вкотре захочеться відкласти важливу справу на потім – подумаймо добре, чи те потім настане.

      

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 27 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 26 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.